Google pokračuje v přejmenovávání. Co je to G Suite a Google Cloud?

Google Cloud a GSuite

V Googlu se v poslední době rozhodli, že přejmenují snad každou službu, kterou mají. Novými jmény chtějí světu ukázat, že se se přesunují do doby Cloudu.  Můžete tak narazit na věc jako Google Cloud nebo G Suite. Co přesně nahrazují?

Google Cloud: Všechny cloudové služby v jednom

Google for Work, Google Cloud Platform, nebo třeba Android či Chrome, se nově zkombinovaly do jedné velké skupiny, která se nazývá Google Cloud. Oznámila to Diane Greeneová na tiskové konferenci v San Franciscu. Do této skupiny patři vše, co využívá cloudové API. Většina služeb už existuje delší dobu, Google se jen rozhodl zařadit do kategorie a přejmenovat, aby se o nich mohlo jednodušeji mluvit ve firmách, které přemýšlí nad tím, že by přešly na práci v Cloudu. Alespoň u mě ale tohle nové řešení přijde příliš komplikované.

Introducing G Suite (:60)

Introducing G Suite (:60)

Do Cloud skupiny patří také G Suite, což je nový název Google Apps for Work. Ten je určen hlavně pro firmy, nabízí řešení pro společnosti, jak mít věci jako Gmail, dokumenty, kalendář apod. na jednom místě v Cloudu.

Firma také oznámila, že otevřela osm nových cloudových data center po celém světě, některé z nich jsou například umístěné v Londýně, Finsku, nebo u našich sousedů ve Frankfurtu.

Jak se vám líbí nové názvy?

zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

bluestacks logo

BlueStacks – androidí aplikace ve Vašem PC

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (0)