Menu

BlueStacks – androidí aplikace ve Vašem PC

Systém Android je v současné době nejrozšířenějším systémem vůbec, na což samozřejmě zareagovali programátoři a pro Android stvořili obrovský počet aplikací. Některé jsou však natolik šikovné, že by si je člověk rád spustil nejen na androidím přístroji, ale také na počítači a velkém monitoru. S aplikací BlueStacks je to úplně jednoduché a Vy si tak můžete spouštět na počítači oblíbené aplikace, které jinak používáte na svém androidím miláčkovi. O této aplikaci jsme Vás již informovali, nyní však přibyla možnost stahování aplikací, tak si pojďme vylepšenou verzi BlueStacks představit.

Rozcestník

  1. Instalace
  2. Ovládání aplikace
  3. Spouštění aplikací
  4. Závěr

Instalace

Instalační soubor pro Váš počítač se nachází na oficiálních stránkách aplikace. Tento balíček má pouhých 3,7 MB, zbytek se však stáhne v průběhu instalace (aplikace pak má něco přes 200 MB).

Během instalace máme možnost zvolit, zda chceme nainstalovat nové aplikace a zapnout upozornění aplikací. Po zbytek procesu po nás již instalátor nic nevyžaduje a po dokončení instalace se BlueStacks automaticky spustí i s horní ovládací lištou. Jestliže jsme během instalačního procesu zaškrtli první volbu, s prvním spuštěním se stáhne pár nových aplikací. O průběhu instalace nás informuje bublina z notifikační lišty.

Ovládání aplikace

Hlavní obrazovka

Největší část hlavní obrazovky zabírá prostor aplikací, které máme staženy a nainstalovány. Vzhled připomíná prostředí samotného Androidu a každá aplikace má svou ikonku s popisem jako v případě menu aplikací v Androidu. Pod touto částí se nachází lišta pro hledání, díky které můžeme rovnou vyhledat a stahovat nové aplikace.

V horní části se nachází vysouvací notifikační lišta, ve které se nám zobrazují upozornění o nainstalovaných či stahovaných aplikacích.

Ve spodní černé liště nalezneme pětici tlačítek. Dvě tlačítka vlevo slouží pro návrat zpět a vyvolání nabídky, to uprostřed pro návrat domů na hlavní obrazovku. Díky druhému tlačítku zprava můžeme pořídit snímek obrazovky, zbylé tlačítko slouží pro přístup do nastavení aplikace.

Instalování aplikací

Novinkou oproti první verzi aplikace je nyní možnost stahování aplikací přímo z Google Play. K tomuto účelu je připravena aplikace 1Mobile Market, která se velice podobá aplikaci Google Play. Zde se každý uživatel androidího přístroje snadno zorientuje, neboť princip vyhledávání, stahování a instalace je totožný jako v každém Androidu.

Druhý způsob instalace aplikací je využít hledání přímo na základní obrazovce, kde lze vepsat název aplikace a pouhým kliknutím zahájit stahování.

Cloud Connect – synchronizace aplikací s Vaším Androidem

Chcete-li na svém PC  v prostředí BlueStacksu používat aplikace, které máte v mobilním telefonu, a nechce se Vám je složitě hledat na 1Mobile Marketu, můžete využít další funkci. Ta spočívá v instalaci speciální aplikace do Vašeho telefonu a spárování s BlueStacksem. Poté již můžete jedním kliknutím instalovat aplikace, které máte v mobilu, do počítače.

Nejprve je nutné připravit BlueStacks. Pravou spodní ikonkou se dostaneme do nastavení a zvolíme možnost Cloud Connect. Jednoduchý průvodce nás provede procesem párování, je nutné zadat email a telefonní číslo. Na email Vám pak přijde PIN, který je nutné zadat v mobilní aplikaci.

Druhým krokem je instalace aplikace BlueStacks Cloud Connect, která se nachází ke stažení zdarma na Google Play.

BlueStacks Cloud Connect
Bluestacks
Verze18-prod.0 (28. 3. 2012)
Velikost413 kB
2.1+


Zdarma

Ihned po spuštění si po nás aplikace vyžádá PIN kód, který jsme obdrželi emailem a díky kterému propojíme aplikaci s naším gmailem a aplikací BlueStacks. Na další obrazovce již máme výběr nainstalovaných aplikací, u kterých můžeme zaškrtnout synchronizaci a provést ji tlačítkem Sync.


Nastavení

Nastavení nám přináší jen základní volby, které jsou však pro běh aplikace důležité.

  • Cloud Connect – nastavení synchronizace s androidím zařízením
  • Change Language – změna jazyka (čeština podporována)
  • Change Keyboard Settings – nastavení klávesnice (čeština podporována)
  • Manage Accounts – možnost správy účtů. Lze přidat účty Gmail, Facebook, Firemní a Twitter
  • Manage Application – správa nainstalovaných aplikací
  • Change App Size – díky této volbě lze zvolit individuální nastavení velikosti pro každou aplikaci. Na výběr máme z režimu Tablet, Velký telefon, Telefon, Standardní.

Spouštění aplikací

Aplikaci spustíme jednoduchým kliknutím na ikonku na základní obrazovce. Hry reagují na pokyny myší, jako byste je ovládali prstem. Při psaní je pak možné použít buď virtuální klávesnici, nebo tu z počítače, díky které se stane psaní opravdu snadné a rychlé. V BlueStacksu jdou hrát také hry, procesor se však při emulaci poměrně zapotí a ani hra Angry Birds nebyla na starším dvoujádru (Intel E6750) úplně plynulá.

Trošku mi zde chyběla možnost přepnutí aplikace na celou obrazovku. To můžeme udělat pomocí klasické ikonky čtverečku v pravém horním rohu okna, přesto se nejedná o plnohodnotný celoobrazovkový režim, protože stále vidíme okraje okna a spodní lištu Windows.

Závěr

BlueStacks je šikovná aplikace, díky které je možné spouštět androidí aplikace na Vašem počítači. Je to vlastně šikovný emulátor v hezkém a přívětivém kabátku, který se velice snadno ovládá a ještě snadněji lze do něj instalovat aplikace. Nechybí ani možnost snadné instalace aplikací, které máme v androidím zařízení, což se hodí v případě instalace více aplikací najednou. Jak to už v případě emulátorů bývá, jsou nároky na systém poměrně vysoké a zejména u her se počítač zapotí. Aplikace je k dispozici zdarma, instalace je velmi jednoduchá, takže nic nebrání experimentování.

 

 

Komentáře

Jenda

Jenda

23.7.2012 10:05

Škoda, že to nejede pod Linuxem.

artie

artie

23.7.2012 10:06

uplne na h :/

r.i.f

r.i.f

23.7.2012 10:13

Vypadá dobře, ale pokud někdo ví o lepším, ať napíše.

Juhele

Juhele

23.7.2012 10:14

zajímavé. Jen tak pro zajímavost – jdou z toho dostat ty nainstalované apk? Jen mne napadlo, že by to mohla být zajímavá možnost, jak by se daly snadno přes kabel stahovat větší free apky a pak po vyzkoušení házet do telefonu, aniž by člověk musel připojovat telefon k netu nebo používat reverzní tethering, který není až tak jednoduché zprovoznit…

Marek

Marek

23.7.2012 10:48

mně to nějak padá a nemaká … smazáno :)

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 13

23.7.2012 10:55
PsychX

PsychX

23.7.2012 11:44

Tak aplikacia stoji za prd. Po nainstalovani na PC sice vsetko fungovalo alebo bola neskustocne ale neskutocne pomala. Aplikacie sekali, mrzli a to myslim ze mam slusny stroj (Alien m17xr4, i7, 16gb ram, ssd, gtx675m) nehccem vidiet co to robi na pomalych pc.

Marek

Marek

23.7.2012 15:11

Můj stroj má 5 let za sebou a běhá to na něm v pohodě (dvoujádro Intel, 4GB RAM…)

trent

trent

23.7.2012 17:33

Po pravdě mi moc není jasné, proč spouštět apky na PC. Smyl bych viděl třeba u nějakého vývoje, ale jinak? AB Space je i v PC verzi. Pouště androidí facebook na PC je taky hloupost. Možná na hraní her, ale pokud v tom náročnější tituly stejně nechodí…?

Shavel

Shavel

23.7.2012 17:43

Zajímalo by mě, jak je to s multitaskingem a notifikacema v te app. Třeba když si tam zapnu FB a mám pořád spuštěnou tu lištu, jestli mi budou chodit zprávy jak na mobil atd. nevite?

Plague

Plague

23.7.2012 18:12

Není to prachsprostý emulátor s trochou obalování kolem? to by vysvětlovalo i tu pomalost.

ratesman

ratesman

23.7.2012 23:04

Několikrát mi to při instalaci spadlo …. takže odinstal …. tečka.

supersasho

supersasho

24.7.2012 11:49

@Jenda
Vyskusaj pozriet toto, je to upraveny android pre beh na x86 PC, napr. cez virtualbox/vmware. Ma to este kopec nedostatkov, ale pracuju na tom. :)

http://www.webupd8.org/2012/07/android-x86-404-ics-rc2-released-with.html

kuk

kuk

25.7.2012 5:43

pouzivam uz asi mesic , v uctu na google play vam to prida zarizeni a me to pridalo T-Mobile Samsung GT-I9100 coz je Samsung Galaxy S2 ale nektere aplikace nejdou spustit vubec, nektere padaji, u nekterych jde pouze zvuk a to bez ohledu jestli v nastaveni programu zvolite jak se to machovat tzn. jako tablet ,telefon,tablet. Dale si to poradi s instalaci apk primo z internetu i s crak nebo jinak upravenymi soubory apk. A posledni vec je ze na xda foru si stim hrajou a da se ten program rootnout atd. tak to je mo je poznani apropo posledni verze je BlueStacks-ThinInstaller_0.7.0.725

Kvirda

Kvirda

25.7.2012 17:02

mě to ani pin na gm.. neposlalo

stepanex

stepanex

25.7.2012 17:52

je dobré že jdou instalovat aplikace které si stáhnete na pc… takže když si stáhnete blackmarket, máte market se stovky aplikací zadara a když si ještě k tomu na blackmarketu stáhnete nějaký hezký launcher, tak můžete bluestack používat plně jako android… (doporučuji Nemus launcher):)) jeste by bylo dobré ho rootnout s tím, aby se dalo dostat do clockwork modu a nainstalovat i jíný android systém… :))

Kvirda

Kvirda

25.7.2012 18:08

lidi přestante krást zpamatujtese stoji ta dvacka za to ? achjo je mi vás líto :(

JirkaH

JirkaH

25.7.2012 23:53

ale zlodejum je jedno kolik to stoji

kuk

kuk

27.7.2012 19:13

nejde o dvacku jde oto ze dokud nebude mozne platit paypalem tak z me strany maj smulu nebudu davat guglu jeste cislo kreditky uz ted vedi o me dost :D

kuk

kuk

29.7.2012 8:25

takze zjistilo se ze posledni verze stoji za prd a na nekterych pc zkratka nejede pokud chcete stahne te si ver. http://www.androidfilehost.com/main/Misc/Bluestack/BlueStacks%20Installer/BlueStacks_HD_AppPlayerPro_setup_0.6.3.0686_REL.msi
ta je funkcni

stepanex

stepanex

4.8.2012 0:48

kvirda, jirkaH: dvacku za hru bych klidne dal… de o to ze kreditku nemam… a i kdybych mel, nechtel bych davat cislo a heslo ke kreditce googlu… kdyby to slo koupit za kredit kterej mam na telefonu, mnoho hezkych aplikaci bych podporil a koupil si je, ale ted, kdyz to nejde, bohuzel…

Hana Škárková

Hana Škárková

6.8.2012 17:23

Velice užitečné, pokud máte věčně mobil vybitý nebo Vám ho vezmou děti, můžete tytéž stejné hry hrát na počítači a ušetříte baterku :-). Stačí se propojit s mobilem přes cloude aplikaci a máte za chvíli staženo a instalováno vše jak v mobilu, nejen ty hry, ale i další aplikace a přístup. Nebo si to můžete stahovat po jedné, jak chcete. Také se dostanete na svoje účty a na obchod google play, kde si stáhnete mnohem více nebo i jiné aplikace na PC. A můžete pracovat i hrát. Nastavení aplikací lze upravit na větší rozměr a obrazovku dát na celou. Výborná aplikace, doporučuji !!!

Aldabubo

Aldabubo

11.8.2012 14:58

Pro vás, kteří nechcete dávat číslo kreditky googlu: Proč jako? Když si zařídíte kreditku u GE Money Bank, můžete ji přes internetové bankovnictví kdykoli aktivovat/deaktivovat pro internetové transakce. V čem vidíte problém? Můžete mít účet pouze na internetové placení. Když se najdou dva zájemci o účet u GE, mohou kontaktovat třetího člověka – který již účet u GE má, a všichni tři pak mají vedení účtu zcela bez poplatku.
@kuk: Na Google Play asi nikdy PayPalem platit nepůjde, to by google musel paypal koupit. Mají vlastní Google Vallet. Jen tak pro zajímavost: Na PayPalu nedáváš číslo kreditky?

Sakul

Sakul

11.8.2012 19:18

Tak jsem to tedy otestoval a mě to všechno funguje bezvadně. Přesně něco takového jsem dlouho hledal. Jdou mi bez problému spustit a hrát i náročnější 3D hry. Takže na otestování potenciální aplikace, kterou bych chtěl na telefon je to dobré, že si nezahnojím telefon.

Michal

Michal

2.11.2012 12:10

Funguje výborně. Tento emulátor je dělaný speciálně pro procesory AMD, takže na nich to jede nejlépe. Mám Phenom II 965 X4, 4GB paměti a emulátor je dostatečně rychlý.

NOVAK

NOVAK

7.12.2012 14:09

vše funguje OK, jen jsem nepřišel na to jak používat Whatsapp na telefonu i v bluestacks s jedním tel. číslem.

pavel.gajdo

pavel.gajdo

29.12.2012 12:32

LoL jde na tom spustit i Mass Effect Infiltrator. Ale na Core i3 2120 se seká :D

Danuš

Danuš

28.6.2013 18:10

no tak to je fail… mám stáhnuto ale nechce se mi spustit!!!! nevíte někdo co s tím?? :)))

Ldroid

Ldroid

20.7.2013 0:02

Běží mě to v PC bez problému. A když nainstaluji něco do PC jde to pak také synchronizovat i v opačném směru? Tedy do tabletu nějak?

tomi

tomi

26.7.2013 19:25

AirBank, mBank,aj. kreditka zdarma, ucet zdarma tak v cem je problem mit tam par drobnych? Ale je fakt ze jednodussi je brecet a psat jak je vsechno na stolici.

Milan

Milan

27.9.2013 23:42

To víte seká se to,jelikož je to beta 1…

Milan

Milan

10.11.2013 9:44

Vsetko mi funguje ako ma len bima zaujimalo ako nastavit dzojstik k tomuto programu abi sa nim dalo hrat dakujem za odpoved

TRIŠ

TRIŠ

12.4.2014 18:08

Už mi to nabíhá skoro 5 hodin, co s tím? :(

Katka

Katka

26.4.2014 20:13

Dobrý den,
Mám otázku, když si spustim hru , která se obvykle v tel spusti na výšku , tak mi spadne… nevíte někdo co stím ? …

Petr

Petr

13.6.2014 22:49

Ahoj neví někdo jak nastavit mikrofon ?? nereaguje to na něj :(

petr

petr

16.6.2014 16:50

Pomožte mi prosím. Stáhl jsem si BlueStacks a po spuštění se mi vždycky rozkostičkuje obraz a nejde. Mám windows xp jestli víte čím to je tak prosím napite.

Hanikh

Hanikh

28.6.2014 21:17

Zdravím, chci se zeptat, jestli jde nějak synchronizovat některé app z BlueSt. na telefon (konkrétně se mi jedná o Clash of clans :D ).

Díky moc :)

Pepa Bepix

Pepa Bepix

2.7.2014 13:32

Všechno funguje jak má akorát ty lagy by se mohli nějak omezit :/ :D

Kristýny

Kristýny

27.8.2014 12:23

prosím, jak mám psát číslice? na posledni verzi mi nedou psát čísla :/

Petra

Petra

17.10.2014 10:37

Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit, jakým způsobem ve hře přiblíží a oddálím obraz? Nějak mi to nefunguje a hrát s maximálním přiblížením je děsný… Děkuju

jirka

jirka

27.10.2014 10:05

Zdravím,
prosím nevíte někdo kam dát dokumenty ke hře ?? V mobilu jsou dokumenty ke hrám ve složce Android..,jak je to v PC (BlueStacks) ??? Děkuji

gangalaguna

gangalaguna

31.10.2014 19:04

Dle oficialniho navodu muze clovek data nakopirovat do adresare ‘SharedFolder’ umistenem v miste instalace (defaultne C:\ProgramData\BlueStacks\UserData\SharedFolder). Pak lze primo v bluestacks k tomuhle adresari pristoupit a data nakopirovat kamkoliv. jak to delat naprimo, to nevim.

Ofiko web http://support.bluestacks.com/hc/en-us/articles/203081537-How-to-Access-Files-on-your-PC-from-BlueStacks-

lukas

lukas

21.2.2015 1:59

Proc mi v blue clash of clans ukaze jen cerny ctverecky a jak to udelat abych videl normal grafiku diky moc

VDTZS

VDTZS

1.9.2015 20:01

Apka na velký H. Zasekava mi to klávesnici, tak ji musím odpojit a zase připojit. Docela jsem se divil, že si pc stále myslelo že mám zmackly pravý alt….

Carlosak7954

24.8.2016 10:32

Dobrý den,

nainstaloval jsem tu aplikaci na Windows 10 64 bit, běží hladce ikdyž má šílenou spotřebu paměti, ale
jedna věc mě štve: proč nejde rozchodit Bluetooth? Poradí někdo?

RSS (komentáře k článku)