Potvrzeno: Google opravdu pracuje na vlastní virtuální realitě

virtuální realita Daydream VR – náhleďák

O virtuální realitě od Googlu se v posledních dnech hodně mluvilo. Dokonce spousta lidí očekávala představení hotového zařízení již na keynote konference Google I/O 2016. Na keynote sice Google zařízení nepředstavil, ale za to ukázal novou platformu pro virtuální realitu – Daydream VR. Stále na konferenci, nikoli však již na keynote ale Google opravdu potvrdil, že na headsetu s ovladačem pracuje.

Daydream VR je již venku, na zařízení virtuální reality ještě počkejme

Clay Bavor, vedoucí divize VR Googlu, oznámil během svého přednesu, že Google skutečně headset s mikrofonem a ovladačem vyvíjí. Až dosud se oficiálně mluvilo jen o smartphonech se specifikacemi pro Daydream VR, ale o samotném zařízení nikoli. Nyní, mimo keynote, ale přesto na konferenci, se tedy dozvídáme vůbec první oficiální potvrzení toho všeho, o čem jsem vám již mnohokrát psali ve víru domněnek.

Daydream Vituální Realita - rozhraní Uživatelské rozhraní Daydream VR

Můžeme tedy předpokládat, že později v letošním roce, přesněji řečeno na přelomu třetího a čtvrtého kvartálu, můžeme očekávat zvýšený tlak na podporu Daydream VR ze strany výrobců smartphonů. Dočkáme se tedy již letos? Nebo budeme čekat ještě další dlouhý rok?

Zdroj: androidcentral.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)