Menu

Google předělal nastavení reklam: Nově zjistíte jaká vaše data posílá inzerentům

Jak pravděpodobně víte, téměř vše, co děláte online, je sledováno a informace o vaší aktivitě se prodávají inzerentům. Ti vám následně zobrazují personalizované reklamy. Právě to je způsob, díky kterému jsou například služby společnosti Google zdarma. Nyní společnost předělala nastavení reklam, přidává se větší transparentnost a rovnou se můžete podívat, které reklamy se vám budou zobrazovat, a také z jakého důvodu. Případně se dají i vypnout.

Nastavení reklam Google je nyní více transparentnější

Nově změny v nastavení reklam jsou poměrně velké, je také dost možné, že Google se tímto “pojišťuje” proti GDPR. Jako první v novém nastavení uvidíte velké okno, ve kterém si můžete zapnout nebo vypnout personalizované reklamy. Hlavní částí nové nabídky jsou jednotlivé reklamy, které se personalizují. Reklamy v seznamu vycházejí z informací, které jste sami společnosti Google prozradili, dále z dat inzerentů, které spolupracují s Googlem a v neposlední řadě i z odhadů. Každou jednotlivou personalizovanou reklamu si můžete rozkliknout a zjistit, proč se vám zobrazuje.

Například u Android OS máme napsáno “Google tento zájem odhadl na základě vaší aktivity na webech a v aplikacích třetích stran“. Dále třeba reklamy na Indiegogo už se nám zobrazují na základě návštěvy webu. Pokud nějakou reklamu nechcete vídat, tak přímo v nastavení můžete vybrat její vypnutí na dobu 90 dní.

Pokud jste tedy zvědaví, co konkrétně o vás Google v rámci reklam ví, tak je ideální příležitost se na to podívat. Zároveň se to hodí v situacích, kdy na vás vyskočí podivná reklama a chcete si zjistit, proč se vám vůbec zobrazuje. Nové nastavení reklam najdete na speciální stránce addsettings.google.com.

Máte zapnuté personalizované reklamy?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

S.kadlec81

s.kadlec81 -9

15.6.2018 16:20

Ne nemám. Vše jsem googlu vypnul a zakázal. Sledování aktivity mi přijde víc než vlezlý a k zamyšlení.

Teslapc1

Teslapc1 0

16.6.2018 14:12

Naštěstí jsem to měl defultně už vypnuté a tak to zůstane.

RSS (komentáře k článku)