TOPlist

Google nečekaným tahem naštval majitele starších Chromecastů

Google Chromecast YouTube ovládání konec

Když společnost Google v roce 2020 s hrdostí představila nové zařízení Chromecast s prostředím Google TV, dalo se očekávat, že starší modely tohoto „donglu“ budou postupně upadat v zapomnění. Jejich majitelům udělala firma asi před půl rokem radost alespoň tím, že představila aplikaci, se kterou je možné se přihlásit do YouTube a zařízení ovládat prostřednictvím mobilního telefonu tak, jako by byl v Chromecastu nativní systém. Nyní, dost nečekaně, tato možnost zmizela.

„Přihlašování ke službě YouTube pomocí starších generací zařízení Chromecast není podporováno. Z aplikace YouTube můžete stále vysílat pomocí telefonu, aniž byste se museli přihlašovat k zařízení Chromecast. Pokud ovládáte přehrávání z telefonu, používáte účet v mobilním zařízení,“ reagoval na Twitteru vývojářský tým na dotazy uživatelů, proč se jim nedaří přihlásit rovnou v donglu. Aby toho nebylo málo, Chromecast má v současnosti také znemožněné ovládání skrze telefony Pixel. Jde o důsledek nedávno prohraného soudu se společností Sonos.

Které verze Chromecastu jste už vyzkoušeli?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)