Menu

Google Assistant bude konečně podporovat i klávesnici

klávesnici asistent
Google Assistant bude konečně podporovat i klávesnici
Ohodnoťte článek

Pokud nepočítáme podporu více jazyků, tak jedna z těch zásadnějších nevýhod Google asistenta byla v tom, že nepodporoval klávesnici. K příkazům jste museli použít hlas. To se již naštěstí brzy změní.

Klávesnici v asistentovi mají již první osoby

O tom, že do Google Assistant má přijít podpora klávesnice, víme již nějakou dobu. Google tajil jen finální datum, kdy se začne novinka postupně uvolňovat. Oznámení přišlo včera na I/O 2017 a prvním lidem již byla nabídnuta klávesnice v chytrém asistentovi.

Pokud patříte mezi šťastlivce, tak se vám v levém dolním rohu objeví ikonka klávesnice. Díky ní pak budete moct komunikovat s asistentem, aniž byste museli použít hlas. Zadávání příkazů funguje velmi dobře. Další výhodou je to, že v nastavení si můžete zvolit výchozí metodu, jak budete komunikovat s Google Assistant. Pokud zvolíte klávesnici, tak se vám automaticky bude ukazovat pole pro psaní, namísto ikonky mikrofonu.

Chyběla vám tato funkce v Google Assistant?

Zdroj: androidpolice.com.

Komentáře

kubfaf

kubfaf

z aplikace
19.5.2017 7:05

Mám :D

Kajda Ned

Kajda Ned

19.5.2017 7:14

Ani tak nechyběla ale je to lepší😉

kubfaf

kubfaf

z aplikace
19.5.2017 7:22

V pravém horním rohu po vyskočení assistenta se mi zobrazuje místo těch tří teček ještě taková modrá ikonka. Po rozkliku se zobrazí věci Your staff a explore.

MarQus

MarQus

19.5.2017 8:37

kdyby raději zpřístupnili alespoň betu s češtinou :/

Magez

Magez

19.5.2017 16:47

Jo, to jsem potřeboval. Mačkat na klávesnici ok Google turn the lights on. Místo kliknutí na widget. Ten hlas ještě beru, ale psát si.. To to mám rychleji vše udělané sám.

Mobilier78

Mobilier78

20.5.2017 21:22

V levo dole klávesnice uprostřed mikrofon při swajpnuti nahoru se zobrazí i historie konverzací ale možná už to bylo v minulé verzi to si nejsem jist

RSS (komentáře k článku)