YouTube aplikace má nové vychytávky pro fullscreen přehrávání

YouTube aplikace fullscreen ovládací prvky

Google v posledních týdnech předělává na YouTube jeden prvek za druhým. Změny se týkají jak klasické webové verze, tak i mobilní aplikace. Jednou z posledních novinek, které do Android verze míří právě v těchto dnech, jsou nové ovládací prvky dostupné při přehrávání ve fullscreen módu neboli při roztažení videa na celou obrazovku. Díky šikovnému přeskupení je například možné v takto roztaženém zobrazení mimo jiné i rovnou komentovat.

YouTube
YouTube

Změna je patrná hned po přepnutí přehrávání do do celoobrazovkového režimu. Přes video se nově zobrazuje řádek s ikonami, mezi kterými jsou palce nahoru a dolů, zmíněná zkratka pro přidání komentáře, příkaz pro přidání videa do playlistu a také ikona pro sdílení. Přidávání komentáře přitom probíhá v bočním panelu vpravo, což je velmi praktické. Při psaní textu totiž můžete video klidně dál sledovat.

Nové rozložení ovládacích prvků vyrazilo do YouTube aplikace pro Android údajně před několika hodinami či dny, takže se můžete zkusit přesvědčit. My už změny vidíme a přidáváme ukázky do galerie.

Jak často sledujete fullscreen videa v mobilním YouTube?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek