Menu

Foto test vlajkových modelů. Finální srovnání a vyhodnocení (aktualizováno)

V posledních dvou týdnech jsme vám přinesli velký foto test většiny vlajkových modelů z poslední doby. Dnes tu pro vás máme poslední díl našeho mini seriálu, kde se zaměříme na kompletní srovnání a vyhodnocení nejlepšího foto telefonu.

Ve foto testu bylo celkem 7 telefonů

V redakci se nám v minulých týdnech sešlo celkem 7 vlajkových modelů z poslední doby. Toho jsme chtěli využít a vytvořit srovnání toho, jak fotí a natáčí videa. Na našich sociálních sítích jsme vám ukázali i jak test probíhal. Jelikož neexistuje držák na takové množství telefonů, museli jsme trochu experimentovat. Snažili jsme se o to, aby mohly být snímky pořízeny pokud možno ze stejného místa. Při fotografování a pořizování videa, byly telefony nastaveny na automatický režim.

Do testování se dostaly telefony Apple iPhone 7 Plus, HTC U Ultra, LG G6, Huawei P10, Honor 8 Pro, Samsung Galaxy S8 a Google Pixel. Až po konci testování jsme bohužel zjistili, že poslední jmenovaný telefon – Pixel má mírně škrábnuté krytí fotoaparátu, takže výsledky z tohoto telefonu nemusí zcela odpovídat realitě. Vliv to může mít na přímé protisvětlo. Kvalitu noční fotografie, dynamického rozsahu nebo stabilizace obrazu, neovlivňuje. Brzy porovnáme tento telefon znovu, abychom mohli mít jistotu, že vlasový škrábanec neovlivnil výsledky. Seznam detailnějších foto testů můžete nalézt níže.

Srovnání telefonů

Nejlepší fotomobil podle redakce Svět Androida

Jak ukázalo jednotlivé srovnání telefonů, u TOP modelů jsou již většinou rozdíly velmi malé a hodně záleží na subjektivních pocitech. Každému se líbí něco trochu jiného, proto jsme se rozhodli pro slepý test, aby se rozhodovalo jen na základě kvality snímků. Abychom měli nějaký základ, redakci a spolupracovníkům jsme poslali rovněž fotografie, na kterých není uveden název telefonu. Výsledky jsou poměrně překvapivé. Určovali se celkem tři telefony, umístění pak bylo obodováno. Za první místo byly tři body, za druhé místo dva body a za třetí místo jeden bod. Celkově hodnotilo osm lidí a výsledky jsou velmi těsné.

 1. Místo telefon číslo 7 – 17 bodů
 2. Místo telefon číslo 5 – 15 bodů
 3. Místo telefon číslo 6 – 11 bodů
 4. Místo telefon číslo 2 – 3 body
 5. Místo telefony číslo 3 a 1 – každý získal 1 bod

U nás nakonec zvítězil telefon číslo 7, a to velmi těsně před telefonem číslo 5. Hodně se nám líbil také telefon číslo 6. Pak už je větší mezera, kdy další telefony získávaly body u jednotlivců. Černým Petrem testování se stal telefon číslo 4, který jako jediný nezískal ani jeden bod. Dokážete uhodnout, který model to je?

Dokážete určit nejlepší fotomobil?

Na konec bychom chtěli zapojit i vás. Určitě jste si všimli hlasování. To je opět uzpůsobeno tak, abyste volili fotografie pouze podle jejich kvality, a ne podle značky telefonu. Na výběr máte celkem čtyři fotografie, ze kterých vybírala i redakce. Po dobu 24 hodin vás necháme volit nejlepší fotomobil, zítra dopoledne pak zveřejníme, které modely se za čísly skrývají. Fotografie v původní kvalitě můžete nalézt na redakčním Google Disku.

Výsledky hlasování

Jeden den jsme vás nechali hlasovat o to, abyste vy vybrali nejlepší fotomobil. Výsledky se podobají těm, které jsme vybrali v redakci. I u vás vyhrál telefon číslo 7 (Samsung Galaxy S8), fotografie z telefonu č.6 (LG G6) se vám také hodně líbily. Největší rozdál oproti hodnocení redakce můžeme vidět u telefonu č.4 (Huawei P10). Nebudeme vás už napínat, níže naleznete výsledky i samotné telefony, které se za čísly schovávají. Překvapily vás výsledky?

 • Telefon č. 1 – Google Pixel
 • Telefon č.2 – Honor 8 Pro
 • Telefon č.3 – HTC U Ultra
 • Telefon č.4 – Huawei P10
 • Telefon č.5 – Apple iPhone 7 Plus
 • Telefon č.6 – LG G6
 • Telefon č.7 – Samsung Galaxy S8

fototest vysledky

Za zapůjčení zařízení děkujeme společnostem Alza.cz, Honor, HTC, Huawei a Samsung.

Fotografie z jakého telefonu se vám líbí nejvíce?

 

Komentáře

Jirka2014

z aplikace
19.5.2017 9:11

7 no jistěěěě

Pascall

19.5.2017 11:07

Google Pixel je pořad s poškrabaným sklíčkem ? Pokud jo, tak ten test stoji za …

Sheppi

sheppi -3

19.5.2017 12:34

Zajímalo by mě, proč jste nezařadili do testu i Xperii XZ, protože i to je pořád ještě vlajková loď Sony (XZ Premium se ještě neprodává). Stejně tak tam mohl být Xiaomi Mi6, který jste nedávno testovali.

Místo toho tam dáte iPhone, který nemá s Androidem nic společného, ale ok, jako srovnání s jinou platformou to beru.

cardi

19.5.2017 12:52

výsměch :D a tahle str. a hodnotit fotky? :D hahaha

Daevis

David TrlicaRedaktor 50

19.5.2017 13:07

@Pascall

Dobrý den, všechny materiály na test vznikly současně v jeden den, a to z toho důvodu, abychom mohli pracovat ve všech foto testech se stejnými fotografiemi. Kvůli nebylo možné použít jiný Google Pixel. Jednalo se o vlasový škrábanec, který by mohl mít vliv na přímé protisvětlo. Kvalitu noční fotografie, dynamického rozsahu nebo stabilizace obrazu neovlivňuje.
Jak jsme psali v článku, tento Pixel otestujeme znovu a porovnáme s jiným Pixel telefonem, který má objektiv bez vlasového škrábance. Děkujeme za pochopení.

@sheppi

Dobrý den, není moc jednoduché sehnat takové množství telefonů do redakce v jeden čas. Vypůjčení zařízení chvíli trvá a než bychom dokázali sehnat například Xperii XZ, tak už by se nemuselo dostat na některé telefony z testu. Xiaomi Mi6 jsme v redakci v době, kdy test vznikal, ještě neměli.

Green98

19.5.2017 13:25

Sice nemám vlajkový model od Huawei – mám ,,pouze” P9 Lite 2017, ale můžu potvrdit, že kvalita fotek ne neskutečná

Jirka2014

z aplikace
20.5.2017 8:00

Cardi že máš taky Samsung? 😆

Pascall

22.5.2017 11:55

Tak nevím, podle fotek mohu říct ze Google Pixel opravdu nefotí, tak jak ten můj.

Fotil v režimu HDR+ (Bez toho by to mohlo vypadat, tak nějak podobně) ?

S HDR+ jsou fotky úplně někde jinde !! (mam dost fotek i za noci)

Vaclav Cudka

Vaclav Cudka 0

22.5.2017 22:35

Už to přátelé opravdu nikdy nedělejte. Většinu z těchto telefonů jsem měl možnost si vyzkoušet a některé fotografie se Vám opravdu nepovedli. Avšak na vinně rozhodně nejsou tyto telefony. :-)

Miloslav Cigoš

27.5.2017 21:47

Huawei p10 fotí fakt tak příšerně?

RSS (komentáře k článku)