TOPlist

Foto test iPhone 7 Plus vs. Huawei P10 vs. LG G6 vs. Honor 8 Pro

foto test iphone 7

Série našich fototestů se pomalu blíží ke konci. V posledních letech je jedna z hlavních změn u fotoaparátů v mobilech ta, že se používají 2 snímače. Nacházíme je nejen ve vlajkových modelech, ale také již ve střední třídě. Dnes se nicméně podíváme na ty vlajkové lodě, které mají jedno společné – mají duální fotoaparát. Foto test iPhone 7 Plus vs. Huawei P10 vs. LG G6 vs. Honor 8 Pro se bude snažit určit ten nejlepší „dvouoký“ telefon.

Foto test iPhone 7 Plus vs. Huawei P10 vs. LG G6 vs. Honor 8 Pro

Začneme s telefonem Apple iPhone 7 Plus, který byl představen a vydán několik měsíců před ostatními telefony v testu, nicméně i tak patří mezi ty nejlepší. Nejen technické detaily můžete nalézt v naší recenzi pohledem Androiďáka. Apple iPhone patři téměř odjakživa k tomu nejlepšímu v mobilních telefonech. Novinkou u posledního modelu iPhone 7 Plus je duální fotoaparát, kde oba snímače mají 12 MPx. Výhodou fotoaparátů je možnost 2x optického zoomu. Světelnost má f/1,8 a nechybí také optická stabilizace obrazu, fázová detekce obrazu, HDR, RAW nebo 4K video.

[aps_product_sz id=“409372″]

Druhým dnes testovaným a porovnávaným telefonem je LG G6, na který můžete již také najít recenzi na našem webu. Co se týče fotoaparátu, tak má dva 13MPx snímače. První z nich má vysokou světelnost f/1,8, optickou stabilizaci obrazu a fázové ostření. Druhý má světelnost f/2,4 a hlavně širokoúhlý záběr 120 stupňů, takže funguje a zaměřuje se na trochu něco jiného, než zbylé telefony v testu. Videa se nahrávají v UltraHD rozlišení při 30 FPS.

[aps_product_sz id=“433747″]

Huawei P10 opět přichází se spoluprací s firmou Leica. Ta se přímo nepodílí na vývoji fotoaparátu do modelů P10 a P10 Plus, nicméně ale svým logem garantují jeho kvalitu. Huawei P10 má dva snímače, jeden je monochromatický a má 20 MPx, druhý se stará o barvy, ten má 12 MPx. Světelnost objektivů je f/2,2. Jedna z věcí, kterou se Huawei chlubí, je i to, že telefon má dvojnásobný optický zoom. Co se týče videí, tak již konečně jdou nahrávat i ve 4K. Kompletní recenzi na tento telefon najdete na našem webu.

[aps_product_sz id=“430420″]

Honor 8 Pro byl z těchto telefonů představen nejpozději, nicméně už i ten se několik dní prodává, recenzi naleznete také na našem webu. Nenajdeme zde už ale žádnou garanci kvality od společnosti Leica. Oba snímače mají 12 MPx a fungují na stejném principu, jako u P10, jeden zachytává monochromatickou složku, druhý pak barvy. Světelnost objektivů je rovněž f/2,2. Video již umí také nahrávat do rozlišení 4K, nicméně chybí mu dvojnásobný optický zoom.

[aps_product_sz id=“431673″]

Fotografie

Při fotografování a pořizování videa, byly telefony nastaveny na automatický režim a používala se výchozí aplikace. To je kombinace, se kterou bude největší skupina lidí normálně operovat. Telefony pak byly připevněny na speciální desku, aby tak mohl být snímek pořízen ze stejných míst.

Video

Foto test iPhone 7 Plus vs Honor 8 Pro vs LG G6 vs Huawei P10

Foto test iPhone 7 Plus vs Honor 8 Pro vs LG G6 vs Huawei P10

Závěr

Ostrost snímků nám nejlepší přijde u iPhone 7 Plus, LG G6 je ihned v závěsu. U Honoru 8 Pro a Huaweie P10 je to zhruba na stejno, záleží na tom, jestli se ostří blízký, nebo daleký objekt. Nejreálnější podání barev má z těchto telefonů rovněž iPhone 7 Plus, nicméně telefony Honor a Huawei na tom nejsou vůbec špatně, LG fotkám přidává hodně saturace.

Fotografie za horších světelných podmínek jsou docela oříškem, kromě Huaweie P10 můžeme vidět velmi podobné výsledky. U P10 vidíme podexponované snímky a také méně detailů. Nejméně šumu z těchto telefonů má iPhone 7 Plus. U stabilizace videa pro nás vychází nejlépe iPhone 7 Plus, na druhém místě je LG G6, třetí místo si pro sebe urval Huawei, a to kvůli silným vibracím, Honoru 8 Pro pak stabilizace chybí. Rychlost ostření nám přijde nejlepší u telefonu od Applu.

Když si to shrneme, tak foto test iPhone 7 Plus vs. Huawei P10 vs. LG G6 vs. Honor 8 Pro o titul „nejlepší duální fotoaparát“ vyhrává Apple iPhone 7 Plus. Nejedná se ani o moc velké překvapení, jak testy z posledních dní naznačily. Telefon od Applu patří k absolutní špičce, zatímco jiným zařízení s duálním fotoaparátem chybí ten pomyslný jeden krok, aby se mohly zařadit k těm nejlepším. V minulých dnech jsme vám již přinesli foto test iPhone 7 Plus vs. Galaxy S8, dále Honor 8 Pro s Huawei P10LG G6 vs. Honor 8 Pro vs. HTC Ultra U, nebo Foto test Samsung Galaxy S8 vs. LG G6 vs. Google Pixel. Již brzy se můžete těšit na finální hodnocení všech testovaných telefonů.

Za zapůjčení zařízení děkujeme společnostem Alza, Huawei a Honor.

Fotky z jakého telefonu se vám líbí nejvíce?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)