Foto test Samsung Galaxy S8 vs. Huawei P10

foto test Samsung Galaxy S8 vs. Huawei P10

Dostáváme se do finále našeho mini seriálu ohledně srovnání fotoaparátů. V dalším článku se již zaměříme na finální hodnocení telefonů, dnes nás ale ještě čeká foto test Samsung Galaxy S8 a Huawei P10. Souboj vlajkových modelů od dvou největších výrobců telefonů s Androidem.

Foto test Samsung Galaxy S8 vs Huawei P10

Začneme u telefonu Samsung Galaxy S8, který má „pouze“ jeden snímač. Rozlišení má 12,2 MPx, nabízí novou funkci ostření Dual Pixel. Objektiv má velmi dobrou světelnost, ta se zastavila na hodnotě f/1,7. Dále také nechybí optická stabilizace videa, nahrávání videa do 4K nebo možnost fotit do formátu RAW. Recenzi telefonu Samsung Galaxy S8 si můžete přečíst na našem webu.

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

0.2
 • Displej 5.8, 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED, 570 ppi
 • Procesor Samsung Exynos 8895
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 3000 mAh
 • Cena od 7 699 Kč

Huawei P10 opět přichází se spoluprací s firmou Leica. Ta se přímo nepodílí na vývoji fotoaparátu, nicméně ale svým logem garantují jeho kvalitu. Huawei P10 má dva snímače, jeden je monochromatický a má 20 MPx, druhý se stará o barvy, ten má 12 MPx. Světelnost objektivů je f/2,2. Jedna z věcí, kterou se Huawei chlubí, je i to, že telefon má dvojnásobný optický zoom. Co se týče videí, tak již konečně jdou nahrávat i ve 4K. Kompletní recenzi na tento telefon najdete na našem webu.

Huawei P10

Huawei P10

1.0
 • Displej 5.1, 1080 x 1920 pixelů, IPS LCD, 432 ppi
 • Procesor HiSilicon Kirin 960
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 3200 mAh
 • Cena od 7 985 Kč

Fotografie

Při fotografování a pořizování videa, byly telefony nastaveny na automatický režim a používala se výchozí aplikace. To je kombinace, se kterou bude největší skupina lidí normálně operovat. Telefony pak byly připevněny na speciální desku, aby tak mohl být snímek pořízen ze stejných míst.

Video

Foto test Huawei P10 vs Samsung Galaxy S8

Foto test Huawei P10 vs Samsung Galaxy S8

Závěr

V posledních dvou týdnech už jsme tyto dva telefony ve foto testu mohli několikrát vidět, nikdy ale ne přímo proti sobě. U těch pořízených ve dne můžeme vidět vyšší saturaci u Galaxy S8. Huawei poměrně dost zaostává u ostrosti vzdálených objektů, kdy můžeme vidět jasný náskok Galaxy S8. To je samozřejmě způsobeno i tím, že telefon od Samsungu stojí o několik tisíc více.

Co se týče fotografií v noci, tak opět nám přišlo, že fotky ze Samsungu jsou na tom lépe. Fotografie mají mnohem méně šumu a více detailů. Stabilizace videa není vynikající ani u jednoho telefonu, záběry z P10 podivně vibrují, u Galaxy S8 si naopak můžete všimnout rozvlnění. Rychlost ostření patří u Galaxy S8 k tomu nejlepšímu, co můžeme v telefonech najít.

Žádné překvapení se nakonec nekoná, Samsung Galaxy S8 je na tom z pohledu fotografií a videí lépe než Huawei P10. V potaz však musíme brát i to, že telefon od Samsungu stojí o zhruba 6 tisíc korun více. Tímto článkem jsme se dostali na konec našeho velkého srovnání fotoaparátů u telefonů. Na této stránce se můžete podívat na foto test Samsung Galaxy S8, LG G6, Huawei P10, Honor 8 Pro, HTC U Ultra, Google Pixel a Apple iPhone 7 Plus. Brzy z těchto testů přineseme finální hodnocení.

Za zapůjčení zařízení děkujeme společnostem Huawei a Samsung.

Myslíte si, že se Huawei v následujících letech dotáhne ve kvalitě fotoaparátu na Samsung?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)