Fortnite se vrací na iPhone. Dokáže znovu uspět?

Fortnite
  • Fortnite patří k nejoblíbenějším hrám současnosti, hrají miliony hráčů po celém světě
  • Hru nenajdete ani v Obchodu Play ani v App Store, provize byly pro autory nepřekonatelné
  • Fortnite se během roku 2024 vrátí na telefony Apple iPhone, vývojáře to může stát balík peněz

Před lety to byla solidní kauza, která se táhne až do současnosti. Autoři Fortnite odmítali odvádět desátek (kéž by to byl desátek, spíše třicátek) společnostem Google a Apple, do svých aplikací tedy integrovali platební řešení, které obě společnosti obcházelo.

Výsledek přišel okamžitě, aplikace byly odstraněné z Obchodu Play respektive App Store pro porušování podmínek. S tím autoři počítali a byl to začátek soudních sporů, které se táhnou až do současnosti. Apple novými podmínkami pro vývojáře v Evropě naštval snad všechny, jedna změna tady je. Fortnite se vrátí na iPhone!

Novinku oznámili vývojáři z Epic Games a myslím si, že fanoušci Fortnite už se na tento okamžik moc těší. Epic samozřejmě vsadí na alternativní obchod s aplikacemi, což bylo od začátku jeho cílem. Vzhledem k poplatkům za stahování se ale klidně může stát, že si na hru počkáme ještě trochu déle. Proč? Jedná se samozřejmě o poplatek za technologii, který Apple oznámil současně s balíčkem dalších změn. Každá aplikace může být zdarma stažena milionem uživatelů, každé další stažení v daném roce ale bude vývojáře stát rovnou 50 centů, tedy přibližně 12 korun.

Vzhledem k popularitě Fortnite se dá očekávat, že minimálně během prvního roku po návratu na platformu iOS jim limit stačit nebude. Opět budou muset společnosti Apple platit nemalé poplatky, z dlouhodobého pohledu to ale pravděpodobně vyjde levněji než dosavadní řešení. Jsem si ale jistý, že soudní pře v této oblasti zdaleka nejsou u konce, například autoři Spotify jsou nabroušeni více než slušně…

Hrajete Fortnite?

Zdroj: X

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)