Facebook Messenger – spousta novinek a kompletní redesign aplikace

facebook cover

Gigant sociálních sítí Facebook se rád poohlíží po nových odvětvích, kam by mohl expandovat. Důkazem toho je aktualizace aplikace Facebook Messenger, která přináší několik zásadních funkcí. Začněme designem, který byl kompletně přepracován. Nyní působí čistším a jednodušším dojmem a co je zajímavé, klasická “facebookovská modř” změnila odstín a je světlejší.

facebook_messenger_android_

Asi nejdůležitější změnou bude nutnost povolit aplikaci přístup k telefonním číslům. Při prvním spuštění si aplikace vyžádá vaše číslo, čímž ověří váš účet podobně jako to dělá WhatsApp či Viber. Po přihlášení vám aplikace zobrazí nejen kontakty z Facebooku, ale i všechny ostatní. I s těmito lidmi si skrz Facebook Messenger budete moci psát. Cíl je prostý. Tímto krokem chce Facebook získat vliv na poli bezplatných “kecálků”, jakými je již zmíněný WhatsApp, či Viber.

Poslední kategorií změn jsou vylepšení neviditelná, tedy “pod kapotou”. Vývojáři zapracovali na optimalizaci a tak by všechno mělo běžet plynuleji. Zprávy by se měly odesílat rychleji, než tomu bylo doposud.

Jak to celé bude fungovat a zda Facebook se svým řešením bude slavit úspěch, uvidíme. Aktualizaci momentálně testuje uzavřený okruh uživatelů. My ostatní bychom se měli dočkat během několika týdnů.

Messenger – Text and Video Chat for Free
Messenger – Text and Video Chat for Free

 

Zdroj: The Verge

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)