Facebook umožní Googlu indexovat linky v jeho aplikaci

Facebook dovolí indexaci Googlem – náhleďák

Google a Facebook jsou již dlouho rivaly, přičemž v poslední době jejich rivalita překračuje hranice sociálních sítí. Není ničím neznámým, že do závodu za tím, aby o vás věděli všechno obě firmy, investují nemalé peníze. A zatímco Google se stal nedílnou součástí při používání webu, k úspěchu na mobilu není důležité jen to, přes jaký vyhledávač se uživatel k výsledku dostal, ale také díky které aplikaci výsledku dosáhl. A to je důvodem, proč je dnešní oznámení Alphabetu tolik významné. Novinkou totiž je, že Google bude zobrazovat mobilní výsledky vyhledávání, které odkazují do aplikace Facebook.

Facebook nechá Google ve svém rybníčku?

Google se vždy snažil Facebook indexovat. Některé výsledky a například uživatelské profily jste již dříve mohli ve výsledcích vyhledávání najít. Indexace v aplikace je ale na mnohem hlubší úrovni než jakákoli jiná. Google také nebude mít přístup k informacím, které jsou dostupné na základě vašeho přihlášení se k Facebook účtu, což jeho inteligentní vyhledávač poměrně omezuje.

Facebook je již částečně indexován Google se snaží Facebook indexovat již dlouho. Víc než uživatelský profil nebo stránku mu ale Facebook najít nedovolil. Tedy až dosud.

Facebook s Googlem nemusel spolupracovat, ale rozhodl se nám všem trošku vyhledávání zjednodušit. Google má prostředky na to, aby mohl poskytnout kýžené výsledky i z aplikace Facebooku, takže pro něj to nebude problém. My pak můžeme jen doufat, že tato velká spolupráce vydrží co nejdéle, protože pro uživatele může být jedině přínosná.

Zdroj: AndroidPolice

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)