Vytvořte si tabulku přímo v Excelu pomocí fotografie

vytvoření tabulky z fotografie excel nova funkce

V září roku 2018 Microsoft poodhalil novou funkci pro mobilní verzi Excelu. A to možnost vytvoření tabulky z fotografie. Po téměř půl roce je nová funkce konečně dostupná uživatelům. Musíte mít aktivní předplatné Office 365 a poté si stačí stáhnout betaverzi Microsoft Excel a ihned si můžete vyzkoušet, jak dokáže převést fotografii na digitální tabulku. Na to, že se jedná o první veřejnou verzi v nedokončeném stavu, funguje novinka hodně dobře.

Excel nově umožní vytvoření tabulky z fotografie

Nová funkce nevyužívá pouze OCR (optické rozpoznávání znaků) ale i strojové učení a umělou inteligenci. Microsoft slibuje, že vám Excel dokáže pomocí jedné fotografie převést data do editovatelné podoby. Jak dobře to funguje, si už může každý vyzkoušet sám. Musíte mít aktivní předplatné Office 365 a betaverzi Microsoft Excel, která je volně dostupná ke stažení.

vytvoření tabulky z fotografie v Microsoft Excel

Na snímcích níže můžete vidět nutriční data sklenice medu a způsob, jakým si s tabulkou nová funkce Excelu poradila. Do perfektního stavu to má daleko, nicméně dokáže ušetřit hodně času, i s dodatečnými úpravami to netrvá tak dlouho, než kdybyste hodnoty přepisovali ručně. Nejzajímavější je to, že Excel automaticky zařadil hodnoty do jednotlivých buněk a nejedná se jen o velký seznam hodnot v jedné buňce. Zanedlouho by se měla nová funkce objevit i ve stabilní verzi Excelu.

Microsoft Excel: Spreadsheets
Microsoft Excel: Spreadsheets

Jak se vám líbí nová funkce vytvoření tabulky z fotografie v Microsoft Excel?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)