Essential Phone je prodejní katastrofa. Nikdo o telefon nemá zájem

essential phone nizke prodeje

Essential Phone se představil s velkou slávou jako prémiový telefon od zakladatele Androidu Andyho Rubina. Očekávalo se, že vzniká další úspěšný startup, který bude prohánět velké značky. Jenže minimálně s prvním modelem se to nestane. Podle společnosti BayStreet Research, která sleduje prodeje elektronických zařízení v USA, je Essential Phone absolutní prodejní katastrofa.

Essential Phone si koupilo pouze 5 000 lidí

Jde o první telefon od společnosti Andyho Rubina, jedná se o prémiové zařízení, jehož cena začíná na 699 dolarech. O výkon telefonu se stará Snapdragon 835, dále má 128GB úložiště a 4GB RAM. Je vyroben kombinací titanu a keramiky a má také speciální magnetický konektor pro připojení příslušenství jako je třeba 360 stupňová kamera. To ale moc lidí nepřesvědčilo.

Existuje hned několik důvodů, proč Essential Phone propadl. Jednak je tu sebevědomá cena, což není moc dobré u prvního zařízení nové značky. Například společnost OnePlus na to šla jinak, nejprve nabídla levná zařízení a postupně cenu zvyšuje. Společnost Andyho Rubina rovnou přišla s vysokou částkou. Další důvod, který ovlivnil prodeje, jsou i poměrně negativní recenze.

Recenzentům se nelíbí hlavně fotoaparát telefonu, špatně odladěný systém nebo třeba absence 3,5mm jacku. Navíc společnost měla velké zpoždění s vydáním telefonu, který tak přišel na trh chvíli před představením vlajkových modelů podzimu v čele s Galaxy Note 8, Apple iPhone X, nebo LG V30.

Do Evropy by se tato novinka měla snad dostat do konce roku, nedá se ale moc očekávat, že by se zde mohlo telefonu dařit lépe. Prodeje Essential Phone může nyní zachránit jen velká sleva, jinak se první model společnosti propadne do zapomnění.

Kolik byste zaplatili za tento telefon Andyho Rubina?

Zdroj: fiercewireless.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)