Menu

Huawei je jednička v telefonech s výřezem. Dodává jich zdaleka nejvíce

Včera se informovalo o tom, že Huawei přeskočil Apple a stal se oficiálně druhým největším výrobcem telefonů na světě. A to i když má minimální zastoupení v USA. Dnes se informuje o dalším “úspěchu” této čínské společnosti. Dodává totiž zdaleka nejvíce telefonů s výřezem.

Huawei je jedničkou v telefonech s výřezem

Když se minulý rok představil Essential Phone a poté i Apple iPhone X, tak byl výřez u těchto telefonů pro mnohé krokem vedle. Jak jsme ale mohli vidět již za pár měsíců, většina výrobců Android telefonů se také rozhodla ve svých modelech využít výřez. Nyní díky společnosti Sigmaintell Consulting víme, který výrobce používal výřez nejvíce.

huawei p20 vyrez

Trochu překvapivě se jedná o společnost Huawei, která za prvních šest měsíců tohoto roku dodala 25,4 milionu telefonů s výřezem, každý čtvrtý nový Huawei telefon tak má výřez. Na druhém místě je Apple s 20,7 miliony kusů. Dále pak následují čínské značky Oppo, Vivo a Xiaomi. Celkově se od začátku roku do 30. června prodalo 86,1 milionů telefonů s výřezem.

Huawei P20 lite barevné varianty

Essential Phone, který je považován za první model s vykrojeným displejem, je na úplně druhém konci žebříčku. Jedná se o totální prodejní propadák, který nezachraňují ani časté slevy a akce. Společnost Andyho Rubina zrušila i vývoj druhého modelu PH-2.

Máte už také telefon s výřezem? Od jakého výrobce?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Karle

karle40 48

3.8.2018 14:02

Smutné prvenství… A kdy se dočkáme těch dvou výřezů? :-)

Frasna

František Šťástka 1

3.8.2018 14:56

Mám levný Elephone na zkoušku a potvrzují hnus již nikdy víc

Marek.S

Marek.S 3

3.8.2018 15:48

Mam essential phone a ani neviem ze tam ten vyrez je, za mna dobry

Anynomouse

Anynomouse -12

3.8.2018 17:56

Tak stale lepsi mit po stranach fotaku a sluchatka displej nez ramecek telefonu. Ono nazyvat to vyrezem je hodne relativni, protoze stejne tak se to muze jmenovat rozsirenim/zvetsenim…ats. displeje.

Cardi

cardi -358

4.8.2018 20:59

Marek.S: to sis taky skryl jako všichni kdo ten výřez mají? :D komedie dobrá :D

P1azer

P1azer 16

6.8.2018 9:09

Souhlasím s nepraktičností výřezu vs. méně místa na notifikační liště.

RSS (komentáře k článku)