Otec Androidu představil svůj nový telefon Essential

Essential Phone

Dlouho očekávaný telefon od otce Androidu Andyho Rubina, je konečně tady. Nazývá se jednoduše Essential a nabízí displej s minimálními rámečky, vysoký výkon a tělo z kvalitních materiálů. Jenže má i několik věcí, které odradí spoustu lidí od koupě.

Essential nebude mít 3,5mm jack

Začneme pro změnu těmi negativními věci. Jak jste si mohli přečíst výše, telefon nemá 3,5mm jack. Bude se spoléhat na Bluetooth a USB-C konektor. Cena tohoto telefonu začíná na 699 dolarech, v přepočtu bez DPH 16 500 Kč. To není zrovna málo, v této cenové kategorii už se očekává i zvýšená ochrana proti vodě a prachu. Bohužel tu v tomto telefonu nenajdeme. Poslední mínus už není na straně zákazníků, ale u samotné značky, která je neznámá. Když se řekne Andy Rubin, tak také málo kdo bude vědět, o koho se jedná.

Zpátky ale k tomu, co se povedlo. Na přední straně můžeme vidět 5,7“ velký QHD displej, který zabírá téměř celou plochu telefonu. Výjimkou je spodní brada a místo pro selfie kameru. O výkon telefonu se stará Snapdragon 835, dále bude mít Essential 4GB RAM a 128GB vnitřní paměti. Rám telefonu je vyroben kombinací titanu a hliníku. Zadní strana je pak vyrobena z keramiky podobně jako třeba Pro verze Xiaomi Mi6. Jak už jsme zmínili, telefon bude mít USB-C, dále také podporuje Bluetooth 5.0, NFC a LTE včetně pásem, které se využívají v Evropě. Telefon běží na Androidu, jestli se bude jednat o čistou verzi, nebo bude mít nějakou nadstavbu, se zatím neví. Baterie má kapacitu 3040 mAh.

Essential-Phone-360

Na zadní straně je pak duální 13 MPx fotoaparát, čtečka otisků prstů a také jedna zajímavost. Dva speciální piny, které budou sloužit k připojení příslušenství, podobně jako o telefonů z řady Moto Z. V době představení je dostupná pouze 360 kamera, která půjde dokoupit za zhruba 199 dolarů. Telefon se brzy začne prodávat v USA, dostupnost v Evropě zatím není známa.

Jak se vám líbí nový telefon od Andyho Rubina?

Zdroj: androidcentral.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)