Otec Androidu Andy Rubin poodhalil špičkový mobil bez rámečků

otec-androidu-andy-rubin-poodhalil-spickovy-mobil-bez-ramecku-ikona

Před dvěma a půl roky odešel Andy Rubin, označovaný často také jako otec Androidu, ze společnosti Google. Člověk, který stál u zrodu dnes nejúspěšnějšího mobilního operačního systému, nyní chystá svůj velký návrat.

Andy Rubin samozřejmě hodlá stavět na základech systému, který byl svého času právem spojován s jeho jménem. Jeho tým tvoří čtyřicet lidí, z nichž řada přešla z firem, jako jsou Apple či Google. Podle některých zdrojů můžeme v dohledné době čekat představení nové společnosti Essential, v níž bude Rubin generálním ředitelem. Essential nebude vyrábět jen mobilní telefony – v jeho portfoliu se má objevit řada hardwarových produktů. Vlajkovou lodí však má být špičkový telefon s velkým displejem, který bude lákat zákazníky na minimalistické rámečky. Na začátku ledna již Rubin na veletrhu CES diskutoval o chystaném smartphonu s vysokými představiteli mobilních operátorů.

Andy rozhodně po svém odchodu z Googlu nezahálel. V listopadu 2015 zaregistroval v Kalifornii společnost Essential Products Inc., na konci loňského roku pak registroval chráněnou známku Essential v kategoriích smartphonů, tabletů, příslušenství a „počítačového operačního softwaru pro mobilní telefony“. Podrobně o těchto krocích informoval Daniel Macho ve článku Andy Rubin se chystá oznámit novou společnost na bezrámečkové smartphony.

Co otec Androidu ukázal?

Svým novým telefonem, který je teprve ve stádiu prototypu, hodlá otec Androidu mířit do nejvyšších sfér mobilního trhu. Měl by přímo konkurovat iPhonům od Applu a Pixelům z dílny Googlu. Cenovka by údajně měla začínat na 649 dolarech, tedy v přepočtu asi 16 200 Kč. Samozřejmostí mají být špičkové materiály a schopnost časem získávat nové hardwarové funkce přes magnetický proprietární konektor, který bude sloužit i jako nabíjecí. Primární devizou proti konkurenci však má být především použití umělé inteligence, která kromě dalších funkcí nabídne třeba schopnost komunikovat s ostatními gadgety chytré domácnosti (pravděpodobně díky použití stejné AI).

Otec Androidu publikoval na Twitteru tento příspěvek Otec Androidu publikoval na Twitteru tento příspěvek

Nyní Rubin publikoval na sociální síti Twitter snímek, na kterém je vidět jen nepatrný kousek chytrého telefonu. I z něj však lze odhadnout mnohé detaily. Například to, že operačním systémem bude s největší pravděpodobností Android. Podobně, jako chystaný Samsung Galaxy S8 či dříve představené LG G6 má novinka zaujmout velkým displejem s minimalistickými rámečky a zaoblenými rohy. V pravém horním rohu je k vidění ikona mobilního připojení a ukazatel času. Na pravé hraně je buď poměrně velké tlačítko napájení, nebo nastavení hlasitosti. Rubin obrázek doplnil komentářem: “„Jsem opravdu nadšený z toho, jak se to rýsuje. Nemohu se dočkat, až se ocitne v rukou více lidem.”

Redaktor serveru Android Police David Ruddock sestavil seznam svých postřehů na základě publikovaného snímku:

  • Jedná se o telefon.
  • Je velký přesně tak, aby se vešel do lidské ruky.
  • Téměř nulové rámečky kolem displeje.
  • Na horní hraně zřejmě není prostor pro fotoaparát na přední straně.
  • Ve středu horní hrany je něco, co vypadá jako mřížka reproduktorů.
  • Tlačítko na hraně – patrně nastavení hlasitosti?
  • Tapeta s květinovým motivem.
  • Snímek byl pořízen v 13:57.
  • Je potřeba nabít baterii.
Snímek chystaného telefonu v plném rozlišení Snímek chystaného telefonu v plném rozlišení

 

“Namlsal” vás otec Androidu tak, abyste o tomto mobilu chtěli vědět víc?

Zdroje: bloomberg.com, androidcentral.com, androidauthority.com, twitter.com, androidpolice.com, 9to5google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)