Essential Phone se dostane i do Evropy

Essential Phone

Essential Phone od tvůrce Androidu Andyho Rubina, má velmi podivný průběh vydání. V USA už měl být na trhu, společnost odmítá situací komentovat. Už se ale přitom hovoří o dostupnosti v EU a Velké Británii.

Essential Phone se pravděpodobně spojí s operátory

Při představení tohoto telefonu od tvůrce Androidu Andyho Rubina, nebylo ještě jasné, jestli se bude prodávat například v Evropě. Podle Financial Times už ale začala společnost vyjednávat s operátory za velkou louží. Kromě Evropy a Velké Británie, by se telefon s minimálními rámečky měl objevit také v Japonsku.

Zatím chybí zmínka o ceně, nicméně v USA se má prodávat za 700 dolarů, což je v přepočtu zhruba bez DPH 16 tisíc korun. Essential Phone získal svou popularitu hlavně díky tomu, že za ním stojí zakladatel Androidu Andy Rubin. Mnoho analytiků věří, že kdyby nebylo Rubina, tak by se o telefonu mluvilo mnohem méně.

Kromě samotného designu s minimálními rámečky, nebude na tom telefon ani po stránce výkonu špatně. Uvnitř najdeme Snapdragon 835, 4GB RAM a 128GB vnitřní paměti. Poběží na čisté verzi Androidu 7.1.1.

Vybrali byste si jako vlajkový model právě tento telefon, nebo byste dali přednost osvědčeným značkám?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)