TOPlist

DxOMark foto test: Jak jsou na tom Galaxy S23 a S23+?

Samsung Galaxy S23 S23+ Plus DxOMark foto test

Na serveru DxOMark se pár dní po výsledku foto testu nejvýkonnějšího a opticky nejvybavenějšího Galaxy S23 Ultra objevilo také hodnocení dvou zbývajících modelů z nejnovější řady Samsung vlajek. Ačkoli mají varianty Galaxy S23 a Galaxy S23+ od autorů testu každá své vlastní hodnocení, řečí čísel jsou tyto telefony po stránce focení naprosto rovnocenné. Sdílejí tak nejen 20. místo v celkovém žebříčku, ale také detailní bodové ohodnocení všech aspektů fotografování a natáčení.

Samsung Galaxy S23 S23+ Plus DxOMark foto test žebříček

Na dvaadvacáté pozici DxOMark řebříčku se tyto dva modely potkaly patrně s největšími konkurenty, telefony iPhone 14 a iPhone 14 Plus. Všechny mají celkově 133 bodů, což je mimo jiné o dva body více, než vloni dostal mobil Galaxy S22 Ultra s Exynos čipsetem.

Mezi pozitiva fotografování a natáčení s klasickou a plusovou třiadvacítkou prý patří široký dynamický rozsah, vykreslení barev, kvalita detailů nebo schopnost zaměřit se na jeden objekt při pořizování videa. Mezi negativa pak patří nedokonalosti u automatického zaostření, problémy s texturami u focení exteriérů, množství šumu a artefaktů či trable s expozicí při natáčení v horších světelných podmínkách.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na umístění těchto modelů?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)