TOPlist

Foto test: Jak dopadla nová Galaxy S23 Ultra u DxOMark?

Samsung Galaxy S23 Ultra DxOMark foto test

Nový vlajkový Samsung telefon, nové fotoaparáty, nový pokus porazit v pořizování snímků a videí co nejvíce konkurentů. Pro mnohé fanoušky fotomobilů nejen zmíněné korejské značky je místem pro takové srovnávání server DxOMark, který před několika hodinami dokončil foto test patrně nejdůležitějšího Samsung telefonu letoška. Ano, řeč je o modelu Galaxy S23 Ultra. Jak si v rukou testerů vedl?

Samsung Galaxy S23 Ultra DxOMark foto test žebříček výsledek

Kdo čekal atak na úplně nejvyšší příčky, ten bude zklamaný. Nová Ultra (už ji máme taky otestovanou) získala ve foto testu celkem 140 bodů a společně s mobily Google Pixel 7 a Vivo X90 Pro+ se dělí o desátou příčku. O bod méně má Huawei Mate 40 Pro+, o bod více pak telefony Xiaomi Mi 11 Ultra a iPhone 13 ve verzi 13 Pro a 13 Pro Max. Aktuálně nejvybavenější Samsung telefon získal 139 bodů za běžné focení, 70 za bokeh snímky, 73 za náhledy, 141 za zoomování a 137 za natáčení videa.

Samsung Galaxy S23 Ultra DxOMark foto test hodnocení body

Redakce DxOMark ve foto testu Galaxy S23 Ultra ocenila například velmi dobré detaily, široký dynamický rozsah ve všech podmínkách, velmi efektivní video stabilizaci nebo autofotus u focení i natáčení. Mezi negativa pak prý patří nízký konktrast v podsvícených scénách, hodně šumu ve špatných světelných podmínkách a v interiérech, občasné artefakty nebo nedokonalé vyvážení bílé.

Tip: Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na výsledek Galaxy S23 Ultra?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)