TOPlist

Huawei schytalo poslední ránu od končícího Trumpa. O co firma přišla?

Donald Trump zrušil výjimky Huawei

Končící prezident spojených států Donald Trump se v posledních dnech velmi efektivně stará o zaplňování novinových titulků. Největší pozornost pochopitelně upoutaly občanské nepokoje ve Washingtonu, které si vyžádaly mimo jiné i blokaci Trumpova účtu na Twitteru nebo omezení přístupu k oblíbené aplikaci jeho stoupenců. Významné věci se dějí dál také v rámci nekončícího „boje“ proti údajnému ohrožení bezpečnosti ze strany čínských firem. Prezidentský úřad například nedávno zařadil na seznam nežádoucích společností například i Xiaomi. To ale není vše. Donald Trump několik desítek hodin před koncem ve funkci (úřad má předat ve středu) zrušil významné výjimky pro Huawei, původního technologického nepřítele číslo jedna.

huawei donald trump zakaz google

Nové nařízení prý ruší dřívější povolení pro americké firmy dodávat té čínské alespoň některé komponenty. Patří mezi ně například i Intel, který toto svolení obdržel vloni v září. Žádná ze tří stran zatím tuto novinku nekomentovala, nicméně podle anonymního zdroje je prý v tomto ohledu hotovo. O kauze informuje agentura Reuters na základě interních zvěstí z Bílého domu a od Semiconductor Industry Association. Základem je e-mail, který celu situaci popisuje. Má jít přitom celkem o osm zrušených výjimek. Končící a velmi kontroverzní prezident USA Donald Trump si tak s největší pravděpodobností může do životopisu k této funkci dopsat jednu z posledních informací – zrušil výjimky firmě Huawei.

Jak myslíte, že zareaguje Joe Biden?

Zdroj: Reuters

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)