Google smazal z Obchodu Play sociální síť plnou Trumpových příznivců

Google odstranil z Obchodu Play Parler

Nedávné nepokoje u budovy amerického kongresu, které se bohužel neobešly bez obětí na životech, spustily pochopitelně vlnu různých reakcí. A to i ve světě technologií a hlavně sociálních sítí. Končícímu prezidentovi Donaldu Trumpovi, který je kritizován za rozpoutání agresivních protestů a neustálé neuvážené mediální výstupy, už sítě Facebook i Twitter zablokovaly účty. Pár hodin na to přišel se zajímavým “trestem” také další technologický gigant. Vlnu extrémní nevole si nenechal líbit ani Google a z Obchodu Play odstranil aplikaci sociální sítě Parler.

Parler

Tato sociální síť je plná pravicově smýšlejících podporovatelů Donalda Trumpa. Parler, který vznikl v roce 2018, nemá moc omezujících pravidel a je tedy běžné v jeho prostředí narazit na rasistické a výhružné příspěvky. Kvůli vyhrocené situaci a velmi slabému moderování rozohněných diskuzí se Google rozhodl zasáhnout. Svým krokem pochopitelně nezablokoval celou síť. Ta nadále funguje na webu a aplikaci je možné sehnat a instalovat odjinud. Americká firma udělala čisto alespoň ve svém prostoru.

“S ohledem na bezpečnost uživatelů Obchodu Play vyžadujeme, aby měly aplikace zobrazující obsah uživatelů pravidla pro moderování, která eliminují příspěvky podněcující násilí. Všichni vývojáři o tomto ví a síti Parler jsme to také v minulých měsících připomínali. Vzhledem k vyhrocenosti současné situace jsme se rozhodli z databáze aplikaci odstranit, dokud nebude zmíněný problém vyřešen,” komentuje Google, proč z Obchodu Play Parler odstranil.

Slyšeli jste někdy o Parleru? A jak krok Googlu vnímáte?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)