Menu

Aplikace DisplayTester: Najděte mrtvé pixely a porovnejte displej s kamarádem

oled displaytester android aplikace lcd
Aplikace DisplayTester: Najděte mrtvé pixely a porovnejte displej s kamarádem
Ohodnoťte článek

Asi nemusíme zdůrazňovat, že displej je jednou ze základních složek moderního smartphonu. Na trhu najdeme displeje mnoha velikostí, provedení, různé kvality i ty zakřivené. Bez displeje by nám skvělými specifikacemi nabušená cihlička moc neposloužila. Pokud vaše zařízení disponuje LCD nebo OLED displejem, vyzkoušejte aplikaci DisplayTester a otestujte všechny možné aspekty obrazovky.

DisplayTester otestuje LCD i OLED displeje

Hledání mrtvých pixelů, testy barev nebo pozorovacích úhlů spolu s bohatou nabídkou podrobných informací o vašem displeji. To je jednoduchá aplikace DisplayTester, která zvládne podrobit testování téměř každý podstatný prvek OLED nebo LCD displeje. Testování se navíc nemusí týkat jen smartphonů a tabletů – díky Google Castu můžete vyzkoušet i obrazovku vaší televize.

Nečekejte zázraky

Kdo však čeká od aplikace zázraky, může být zklamaný. DisplayTester, stejně jako spousta jiných aplikací pro testování displejů, disponuje hlavně nástroji, které pomůže vyhodnotí vaše lidské oko. Například při hledání mrtvých pixelů se s vámi o výsledek nepodělí sama aplikace, hledat musíte sami – DisplayTester vám k tomu pouze pomocí kontrastních barev na celé obrazovce poskytne vhodné prostředí.

displaytester android aplikace (2)

Náprava OLED displejů?

Zajímavou funkcí je možná náprava případných vypálených míst u OLED displejů. Funkce spustí sérii problikávajících řádků černé a bílé barvy u Androidu 2.2 a vyšší. Autor však varuje, že za případné poškození displeje nenese žádnou odpovědnost. Aplikace rovněž u funkcí zdarma nabízí:

  • Test mrtvých pixelů
  • Test barev
  • Gamma kalibraci
  • Test pozorovacích úhlů (pouze pro LCD)
  • Podrobné informace o displeji
  • Výkon displeje (25sekundový test zobrazování)
  • a další placené funkce

Šikovná aplikace pro porovnání displejů

Ať už chcete rozseknout souboj o kvalitě displejů mezi vámi a vašimi kamarády nebo jste zakoupili již použitý telefon a chcete o displeji vědět víc, DisplayTester pomůže s obojím. Je velmi zajímavé porovnávat telefony různých kategorií vedle sebe a vidět rozdíly v zobrazované kvalitě. Na absolutní automatizaci však nespoléhejte – na spoustu věcí je aplikace krátká a potřebuje vaši pomoc s vyhodnocováním.

Display Tester
Display Tester
Vývojář: Braintrapp
Cena: Zdarma

Komentáře

Petr Kempný

Kruks

z aplikace
21.1.2016 22:34

a mrtvý pixel znamená přesně co?

Wortos

wortos

z aplikace
21.1.2016 23:01

“mrtvy” vadny pixel muze neustale bud svitit bilou barvou nebo naopak tmavou .. dale existuje tzv zaseknuty pixel a ten vetsinou rychle blika do cervene … vadne pixely nejdou opravit opravit lze jen zaseknute a to tak ze se nahreje prst a jemne se krouzi po zaseknutem pixelu.. bohuzel u mobilu to nepujde kvuli digitizeru pouze u lcd monitoru to funguje .. navic jeste jsem nevidel zaseknuty pixel u mobilu

RSS (komentáře k článku)