TOPlist

Chromecast dostane funkci domácího kina. Vznikne propojením s Nest Audio

Chromecast domácí kino

Google připravuje nové vychytávky pro svoje letošní hardwarové novinky. Velmi úspěšný Chromecast s Google TV a reproduktor Nest Audio dokážou ještě víc, než jsme si mysleli. Dohromady vytvoří domácí kino. Jak to bude fungovat a dostane tuhle funkci i starší Chromecast?

Google potvrdil, že připravuje novou funkci, která umožní spárovat dva chytré reproduktory Nest Audio a nejnovější Chromecast s Google TV. Zařízení tak spolu vytvoří chytrý systém domácího kina. Funkce je zatím stále ve vývoji. Podle jistých náznaků měla být původně hotová už při uvedení letošních Google hardwarových novinek v říjnu. Dva chytré reproduktory Nest Audio je už dnes možné spárovat do stereo režimu. Propojení s Chromecastem do stereo domácího kina ale posune tuto funkci ještě o úroveň výš.

Kdy bude nová funkce domácího kina pro Chromecast hotová, Google zatím neprozradil. Bohužel není ani jasné, jestli bude možné do sestavy zapojit i starší reproduktory Google Home nebo Chromecast a Chromecast Ultra. Google nejspíš tentokrát trochu dohání konkurenci. Funkce propojení do stereo domácího kina je již dostupná pro Apple TV a HomePod Mini. Stejnou funkci nabízí i Amazon Fire TV a chytré reproduktory Amazon Echo. Dobrou zprávou je, že nová funkce domácího kina na Chromacastu k uživatelům dorazí bezpracně jen formou softwarové aktualizace.

Jaký systém domácího kina používáte?

Zdroj: androidcentral

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)