CAT S61 první dojmy: HD termokamera a vylepšení telefonu

cat s61 prvni dojmy

Telefon CAT S61 se představil ještě před veletrhem MWC, výrobce jej ale nezapomněl přivést na výstaviště. A jelikož jsme před několika měsíci recenzovali starší model S60, tak jsme se na něj rozhodli podívat blíže a srovnat novinky a vylepšení.

CAT S61 odstranil hodně neduhů z předchozího modelu

Z designu nového telefonu jde jasně vidět, že jde o pokračování řady. Opět se majitelé můžou spolehnout na splnění certifikace IP68 i vojenského MIL Spec 810G. Nechybí ani masivní hliníkový vyztužený rám a pogumovaná záda. Telefon je hodně baculatý a má vysokou hmotnost. To je ale holt daň za odolnost.

Jeden z mínusů minulé verze byla dvířka na zadní straně telefonu, do kterých se vkládala simkarta a microSD karta. Sice jsme během testování s nimi neměli problém, avšak oproti zbytku telefonu se nám zdály dvířka chatrná. Dobrou zprávou je, že v CAT S61 tato dvířka zmizela. SIM karty i microSD karta se nově vkládají z boku telefonu.

Další problém jsme u CAT S60 měli s hardwarovými tlačítky, které hůře reagovaly. Kdy se musely mačkat přesně uprostřed a u krajů už nereagovaly. To bylo nyní změněno, hardwarová tlačítka se zvětšila a jejich stisk je jednoduchý a pohodlný.

Termokamera také prošla vylepšením

Vlajkový model CAT S61 obdržel i vylepšení termokamery se senzorem Lepton. Vylepšilo se rozlišení, kdy už zvládá HD video a také dokáže nově snímat teploty až do 400 °C. To jsme si samozřejmě na výstavišti nemohli vyzkoušet, každopádně přišlo nám, že v novém modelu byla i termokamera rychlejší. To může být také způsobeno aplikací, která prošla změnami. Nově například umožní streamování.

Novinkou je laserový metr, který se nachází na spodní straně zad telefonu. Ten funguje až do vzdálenosti 10 metrů. Tuto funkci jsme bohužel kvůli bezpečnostními kabelu nemohli pořádně vyzkoušet. Další novinkou je snímač Sensirion, který dokáže rozeznat látky v ovzduší a upozorní na ty nebezpečné. Jak můžete vidět, tak ovzduší na výstavišti nebylo moc dobré, není se ani čemu divit. Na výstavišti se pohybovalo více než 100 tisíc osob a CAT stánek byl zrovna v uzavřené části.

Parametry CAT S61 byly mírně vylepšeny

Displej telefonu je chráněn sklem Gorilla Glass 5. Panel má velikost 5,2″, rozlišení FullHD s klasickým poměrem stran 16:9. U minulé verze jsme měli problém s citlivostí displeje, zde jsme na nic takového po krátkém testování nenarazili. O výkon telefonu se stará Snapdragon 630, který doplní 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Baterie pak má velmi pěknou kapacitu 4 500 mAh a navíc podporuje rychlé nabíjení Qualcomm QuickCharge 4.0.

Na zadní straně je kromě termokamery a laserového metru, také samozřejmě hlavní fotoaparát, ten má 16 MPx. Kvalita fotek nebyla moc dobrá, což způsobily i špatné světelné podmínky na výstavišti. Nicméně od tohoto telefonu se nedá očekávat, že by byl na předních místech v žebříčcích kvality fotografií. Potěší nicméně fakt, že se stále používá poměrně čistá verze Androidu 8 Oreo a již byla přislíbena i aktualizace na Android P.

Z krátkého testování jsme měli pocit, že se v novince opravila většina neduhů z minulého modelu. Je tu ale stále problém s cenou, ta byla ještě navýšena oproti CAT S60. Momentálně je cena CAT S61 stanovena na 899 eur, v přepočtu tak 23 tisíc Kč. To prodeje by se měl dostat v polovině tohoto roku.

CAT S61

CAT S61

1.0
  • Displej 5,2", 1920 x 1080 px
  • Procesor Snapdragon 630
  • RAM 4 GB
  • Fotoaparát 16 MP
  • Baterie 4 500 mAh
  • Cena doplníme

Co říkáte na novinky v CAT S61?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)