Menu

CAT B35 je nový odolný tlačítkový telefon, ve kterém najdete Google aplikace

Nový telefon CAT B35 se krátce ukázal během veletrhu IFA v Berlíně, teprve nyní jsme se ale dočkali kompletního představení. Jedná se sice o tlačítkový telefon, zajímavostí je ale to, že v něm naleznete Google aplikace, a to včetně Asistenta Google.

Novinka CAT B35 běží na systému KaiOS 2.5. Jaké má mobil specifikace?

Začneme odolností, v první řadě tento telefon splňuje certifikace IP68 a MIL-810G. Nevadí mu tak voda, prach, chlad, horko, vlhkost nebo vibrace. Podle společnost CAT přežije i pád z výšky 1,8 metru na beton. Samotné specifikace v porovnání s chytrými telefony nejsou moc zajímavé. Na druhou stranu nechybí LTE, podpora Dual Sim, Wi-Fi, Bluetooth nebo GPS. Dostalo se i na 3,5mm audio konektor.

cat b35 google aplikace kaios

O to ale ani u tlačítkových telefonů nejde. O výkon se stará Snapdragon 205, který doplní 512 MB RAM a 4 GB vnitřní paměti, která jde rozšířit o microSD karty. Displej má velikost 2,4 palce a má QVGA rozlišení. Baterie má velmi slušnou kapacitu 2 300 mAh. Fotoaparát má 2 MPx a slouží jako nouzovka. Telefon neběží na Androidu, ale na KaiOS 2.5. Nicméně v telefonu se nachází i Google aplikace.

V první řadě je to Asistent Google, dále nechybí Google Mapy, Google vyhledávání a YouTube. Nicméně na tento systém si můžete nainstalovat dále třeba Facebook, Twitter atd. Do prodeje se CAT B35 dostane v říjnu. A to za cenu 109 eur, v přepočtu tak cca 2 800 Kč. Rozhodně jde ale o velmi zajímavý model pro lidi, kterým stačí tlačítkový mobil, ale chtějí alespoň základní aplikace z chytrých telefonů.§

Jak se vám líbí tento telefon CAT B35? Pořídili byste si v dnešní době ještě tlačítkový mobil?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Uni

uni -218

21.9.2018 9:25

A co když jsou základní aplikace z chytrých telefonů Outlook a Mapy.cz a Twitch?

RSS (komentáře k článku)