Google se zbavuje další aplikace: YouTube Gaming končí, brzy se stane nefunkční

youtube gaming aplikace konec

Vypadá to, že každoroční čistka Google služeb a aplikací začala. Minulý týden společnost oznámila, že alternativní emailový klient Inbox by Gmail končí. Nyní se oznámil konec aplikace YouTube Gaming. Mělo jít o přímou konkurenci Twitch.tv, jenže to se nikdy nepovedlo a Google se rozhodl aplikaci ukončit a některé funkce přesunout do hlavní aplikace YouTube.

Aplikace YouTube Gaming končí. Některé funkce se objeví v hlavní aplikaci

Tato speciální aplikace byla spuštěna v roce 2015 jako způsob, kterým se uživatelé mohli rychle dostat k video obsahu, který se točí kolem her. Od klasického YouTube byla aplikace, potažmo i celá služba oddělena. Některé funkce z YouTube Gaming už se dříve objevily v hlavní aplikaci YouTube, některé se ještě objeví, takže se Google rozhodl, že již Gaming app nebude podporovat.

youtube gaming android hry

Samozřejmě to neznamená, že by zmizela i celá herní platforma YouTube Gaming. Ta stále zůstává a bude přístupná z webu. Google ke konci řekl, že YouTube Gaming má velké množství uživatelů, ale že po spojení s klasickým YouTube bude potenciál ještě větší a dokážou získat větší publikum.

Sledování videí na YouTube Gaming se dá rozdělit do několika kategorií. Uživatel si může vyhledat obsah podle hry, živého přenosu, youtubera nebo dokonce vývojáře her. Stejně jako na klasickém YouTube nechybí přihlášení k odběrům, akorát pro konkrétní hry a také se objevují trendy. K ukončení aplikace YouTube Gaming dojde v březnu roku 2019.

YouTube Gaming
YouTube Gaming

Sledujete herní videa na YouTube? Využíváte přitom službu Gaming?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)