Menu

Google se zbavil Inboxu: Alternativní emailový klient Inbox by Gmail končí

Inbox by Gmail se poprvé představil v roce 2014 jako moderní a experimentální emailový klient. Šlo o alternativu ke klasickému Gmailu, která se mohla chlubit mnoha zajímavými funkcemi. Nové už ale nepřijdou. Včera večer Google oficiálně oznámil, že Inbox končí. Najít a zvyknout si na náhradu mají uživatelé čas do března 2019. Po tomto datu přestane definitivně fungovat.

Inbox by Gmail končí po čtyřech letech od spuštění

V Inbox by Gmail jsme mohli od prvního spuštění vidět nové nápady, experimentální funkce jako je podpora AI, inteligentní odpovědi, automatické třídění emailů, upozornění s vysokou prioritou apod. V poslední době se však počet aktualizací výrazně snížil, Google se mnohem více zaměřoval na Gmail, kde po letech představil nový design. Ten mimo jiné obsahoval i některé funkce z Inboxu.

To už byl první náznak toho, že se Inbox odsouvá do pozadí, i přesto se ale horko těžko dalo čekat, že s ukončením přijde Google takhle brzy. Obzvlášť když jde stále o perfektně funkční službu, která velmi dobře poslouží na Androidu i na webu. Pro Google už nebylo výhodné udržovat si dva emailové klienty, které si v podstatě konkurovaly. Co se týče počtu uživatelů, tak se Inbox nemohl Gmailu ani zdaleka rovnat, takže je logické, že tento “souboj” odnesl právě menší klient.

inbox by gmail konec

Google se chce soustředit výhradně na Gmail. Pokud používáte Inbox, tak jej můžete používat bez problémů až do března 2019. V novém Gmailu, který byl odhalen v dubnu 2018 se nachází již několik funkcí z Inboxu. Google vytvořil i speciální stránku na podpoře, která pomůže uživatelům s přechodem z Inboxu na Gmail.

Inbox by Gmail
Inbox by Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free
Gmail
Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free

Používali jste Inbox by Google? Bude vám tento emailová klient chybět?

Zdroj: blog.google

 

Komentáře

MOJE_JMENO

MOJE_JMENO -6

13.9.2018 7:14

Inbox mi chybět nebude. Dodneška jsem nepochopil, k čemu je vlastně dobrý.

Kodasa7

Kodasa7 -5

13.9.2018 7:36

Já Inbox používám, hlavně kvůli funkcím Done a Snooze přetažením. To mi bude chybět…

Douby

Jiří Doubravský -1

13.9.2018 7:59

Pro ty co nepochopili k čemu byl inbox dobrý: narozdíl od gmailu uměl velmi intuitivním způsobem odkládat nedůležitou či méně důležitou poštu která snese určitý odklady, 5minut, 30minut, hodinu … s tím že do té doby prostě zmizel z očít a pak na něj inbox upozornil znovu. Toto je tak efektivní a praktický prvek, že by mi v gmailu skutečně chyběl kdyby jej před zrušením inboxu google do gmailu nepřidal. Stejnou funkci ale naštěstí teď v gmailu najdeme také.

Radeg

radeg 34

13.9.2018 9:37

Furt přemýšlím jak pozná který email je pro mně důležitý a který ne.
Žádná umělá inetligence, ani ta nejumělejší, NIKDY nemůže vědět, na který email právě čekám který je mi egál.

Tom_vincek

Tomáš Vincek -1

13.9.2018 11:02

Inbox jsem začal používat protože Gmail byl hrozně nepřehledný. Inbox je hezčí, přehlednější. Lip se používá. Nerad čtu že Google končí s Inbox klientem

MOJE_JMENO

MOJE_JMENO -6

14.9.2018 6:33

Jiří Doubravský : díky za vysvětlení. Tak už konečně chápu, proč jsem to nikdy nepotřeboval.

RSS (komentáře k článku)