Nový Gmail oficiálně vychází: Moderní design, odložení mailů a další

novy gmail vydani oficialne

Nový Gmail je tady, oblíbená emailová služba obdržela největší aktualizaci v letech. Přináší hned několik zajímavých funkcí a novinek.

Nový Gmail obdržel mnoho nových funkcí

V první řadě si samozřejmě všimnete redesignu celé služby, která se nyní nese v duchu Material designu a mnohem více se podobá moderním trendům. Zároveň nový design zapadá i do dalších Google služeb, jako je třeba Kalendář. Ten si prošel designovou změnou před několika měsíci.

gmail novy design

 

Nově se přidává integrace Kalendáře, Google Keep a Úkolů Google do právě části Gmailu. V nové liště se tak rychle můžete dostat k těmto aplikacím, ale také k různým Gmail doplňkům. Poslední jmenované, Úkoly Google navíc obdržely novou mobilní aplikaci pro iOS i Android.

Dále pokud ukazatelem myši přejedete přes email, tak se vám zobrazí rychlé akce, které vám daný email umožní rychle archivovat, mazat, označit přečtení, a také třeba odložit. To je novinka v Gmailu, kterou si bere z Inboxu. Pokud má email přílohu, tak se zobrazí v přehledu jako malé ikonky. Změnou prošlo také tlačítko, kterým se dá vytvořit email.

gmail novinky email google

Jak už jsme mohli vidět u mobilní verze, tak i do webové, se přidává možnost chytrých odpovědí. Tato funkce však zatím nepodporuje češtinu. Mezi novinky se dá také zařadit upozornění, a to třeba u starších emailů, kdy vás Gmail bude nenápadně upozorňovat na to, abyste je vyřídili. Upozornění na podezřelé emaily bude výraznější.

V neposlední řadě se dostalo i na mobilní verzi, kde si můžete zapnout emaily s vysokou prioritou a telefon vás tak nebude upozorňovat na newslettery, reklamy apod. Zároveň vás bude Gmail upozorňovat na newslettery, které neotevíráte a nabídne jejich odhlášení.

novy gmail google

Nový Gmail se začíná postupně uvolňovat, pokud už se na vás dostalo, tak nový design budete moct zapnout v nastavení (ozubené kolečko vpravo nahoře). Není potřeba žádné speciální přihlášení či registrace. V redakci prozatím nový design Gmailu nemáme k dispozici. Tak po pár hodinách už to vypadá, že nový design se začíná objevovat i u českých uživatelů.

Gmail
Gmail

Máte už k dispozici nový Gmail? Jak se vám novinky zatím líbí?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)