TOPlist

Mrkněte: Google Počasí se změnilo s Material You k nepoznání, je mnohem přehlednější

Google počasí nový vzhled
  • Počasí Google se dočkalo proměny
  • Koresponduje s designem Material You
  • Je také o něco přehlednější

Designový jazyk Material You šíří Google na nejrůznějších aplikacích už druhým rokem a vypadá to, že brzy zamíří na Počasí od Googlu. Můžeme počítat s minimalističtějším vzhledem a lepším uspořádáním informací, ale také některé nové funkce.

Jen pro upřesnění – Počasí od Googlu není samostatnou aplikací, ale je součástí aplikace Google. Můžete k němu přistupovat buď skrz widgety nebo vyhledáváním. Poměrně dlouho se Počasí neslo ve stejném duchu, avšak nový design vypadá čistěji a přehledněji. Současné rozložení tří karet (dnes, zítra, 10 dnů) se sjednotí do jedné části a v jedné oblasti budeme moci nahlédnout na aktuální počasí, hodinovou předpověď či desetidenní předpověď. Informace tedy pokryjí mnohem větší část displeje a v podstatě se k nim nyní dostaneme kdykoliv na jedno kliknutí.

Jsme rádi, že se Google na Počasí úplně nevykašlal. Existuje totiž jistě hromada lepších, přehlednějších a detailnějších alternativ, ale právě aplikace od Googlu patří na Androidu mezi ty nejrozšířenější. V tuto chvíli ale není jasné, kdy se dostane ke všem uživatelům. Aktualizace s největší pravděpodobností probíhá na straně serveru.

Google
Google

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na nový vzhled Počasí Google?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)