Menu

Google Mapy opět nabobtnají: Fotky dostávají vlastní sekci v aplikaci

Aplikace Google Mapy obdržela nedávno Material Design 2 a vypadá nyní úplně odlišně. Google však nezapomíná ani na novinky, nyní se jedna nová funkce objevila bez většího oznámení. Položka “Fotky” má svou vlastní sekci a po rozkliknutí si můžete prohlížet fotografie, které jsou nahrané do Google Map.

Fotky v Google Mapách mají vlastní sekci

Novou sekci vyhrazenou fotkám naleznete v položce prozkoumat. Klasicky se nejprve zobrazí restaurace, bary, atrakce apod., ale když sjedete úplně dolů, uvidíte nové tlačítko “Nejnovější Fotky”. Po rozklikknutí se dostanete do nové části, kde se nachází vybrané fotografie od uživatelů z okolí, kde se zrovna nacházíte. Oblast si můžete případně i upravit na mapě v horní části.

U fotografií si můžete vybrat ze tří různých verzí. V první řadě se můžete podívat na nejnovější fotky, poté na nejlepší a také na vaše fotky. Ve spodní části se nachází ikona, se kterou můžete rychle do Google Map nahrát nové fotografie. Nejedná se o žádnou převratnou funkci, nicméně může dobře posloužit u výletů, kdy vám fotografie můžou dát inspiraci k tomu, kam se podívat.

V tuto chvíli zatím není jasné, jestli se jedná pouze o testování, anebo se bude rozšiřovat funkce na všechny zařízení. My jsme ji v redakci obdrželi na Pixel 2, na kterém je nainstalovaná betaverze Google Map.

Maps - Navigate & Explore
Maps - Navigate & Explore

Prohlížíte si fotky v Google Mapách?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Kulichoid

kulichoid 148

20.9.2018 19:42

Doufám, že ohledně toho vkládání je to nějak kontrolované a omezené. Aby tam nebyly nesmysly, špatné fotky a aby jich pak k jednomu místu nebylo časem milion. :-)

Lukas.malek

lukas.malek 0

21.9.2018 10:47

Že by konečne náhrada Panoramia?

RSS (komentáře k článku)