Navigace Google map vám našeptá trasu krok za krokem

Google mapy hlasová navigace

Jdete na nějaké neznámé místo a neustále se díváte do navigace například v aplikaci Google mapy. Víte moc dobře, že máte zatočit přímo v tam té zatáčce, ale stejně to ještě desetkrát zkontrolujete a když dojdete ne místo, tak si uvědomíte, že vlastně vůbec nevíte, jak jste se sem dostali. Tomu je ode dneška konec. Google mapy dostanou podrobnou hlasovou navigaci, která bude uživatele krok za krokem navádět do místa určení.

Detailed voice guidance, tedy podrobná hlasová navigace od Google map by měla oznamovat, že je uživatel na správné trase, jak daleko je to k další odbočce, kterým směrem jde, že se blíží ke křižovatce a oznámí také odklon od stanovené cesty. Uživateli stačí zapnout si funkci v nastavení, hodit telefon do kapsy a nasadit sluchátka. Pak už si může užívat cestu beze strachu z toho, že se ztratí nebo odkloní od plánované trasy.

Aplikace je původně vyvíjená jako pomůcka pro zrakově postižené. Google ji začal vyvíjet v reakci na světový den zraku, který připadá na 10. října a mezinárodní den bílé hole, který je jen o pět dní později. Google od nové funkce očekává, že by díky ní mohli lidé se zrakovým postižením nabýt větší sebejistotu při cestování ať už na známa místa jako je práce nebo obchod anebo na výlet někam úplně do neznáma.

Počet nevidomých u nás a ve světě

Dle německých průzkumů je po celém světe 215 milionů lidí se zrakovým postižením. V České republice jich je na 83 tisíc a z toho je 19 tisíc obyvatel ČR přímo nevidomých.

Aplikace je zatím dostupná pouze v angličtině pro Ameriku a japonštině pro Japonsko, ale v Googlu pracují i na verzích pro ostatní jazyky. Je tedy jen otázkou času, než se k nám rozšíření dostane a kdo ví? Třeba Google do funkce zahrne i naši spletitou síť turistických tras.

Využijete podrobnou hlasovou navigaci?

Zdroje: Gblog, andrauth, forbes, poslepu

Tomáš Smutný
O Autorovi - Tomáš Smutný

Jeho první telefon byl starý Sony Ericsson s černobílým displayem a anténou. Jenže ho dostal v době když ostatní kupovali telefony s barevným displayem. Když… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)