Nokia 8 Sirocco první dojmy: Android One přichází do vlajkových modelů

nokia 8 sirocco prvni pohled

Společnost HMD Global přivezla na veletrh MWC hned několik nových telefonů. Na nejlevnější model Nokia 1 s Android GO už jsme se podívali v minulém prvním pohledu, nyní přejdeme na druhou stranu barikády. A to na Nokia 8 Sirocco, což je momentálně nejvíce prémiový model od HMD Global, který se bude prodávat. Jde o oživení řady Sirocco. Pojďme se tedy na telefon podívat blíže.

Android One se dostává i do TOP telefonů

Nokia 8 Sirocco bylo jedno z překvapení na veletrhu MWC. A to i kvůli tomu, že toho nemá moc společného s původním modelem Nokia 8. HMD Global přichystala nový design, použily se nové materiály, vylepšil se fotoaparát, a navíc funguje v programu Android One.

Nejprve je tu design a zpracování telefonu. Rám telefonu je z nerezové oceli, což je informace, která nám byla během představování připomenuta hned několikrát. Navíc je vyroben z jediného kousku oceli. I díky tomu si mohli dovolit ještě tenčí tělo telefonu, které má 7,5 mm. To je o 0,4 mm méně než u Nokia 8. Na tomto rámu se pak z obou stran nachází sklo Gorilla Glass 5, které je zaoblené po všech stranách. A ano, tato kombinace vypadá hodně dobře, navíc je i telefon pevný, na druhou stranu je také těžší. Nechybí ani splnění certifikace IP67.

Nokia 8 Sirocco je hodně široký telefon

HMD Global se u tohoto modelu nerozhodlo jít cestou s displejem, který má poměr stran 18:9. Nokia 8 Sirocco má klasický displej s poměrem stran 16:9. I přesto je ale o 10 mm kratší, než Nokia 8. Ve výsledku vám tak přijde, že je telefon hodně široký. A bohužel to není jen optický klam způsobený tím, že jsme si v posledním roku zvykli na užší 18:9 displeje. Telefon Nokia 8 Sirocco jen tak nebudete ovládat jednou rukou. Pokud nemáte extra dlouhé prsty, tak na protější stranu displeje nedostanete, tomuto nepomáhá ani zaoblený displej.

U displeje se ještě chvíli zastavíme, jde o pOLED panel s velikostí 5,5″ a rozlišením 2560 x 1440 pixelů. To je také jedna ze změn, normální Nokia 8 má IPS panel. K němu nemáme žádné výhrady.

Nová Nokia nabídne čipset z minulého roku

Po stránce výkonu se nová Nokia dočkala staršího Snapdragonu 835, nový Snapdragon 845 se nenasadil pravděpodobně i kvůli tomu, aby telefon nekonkuroval modelu Nokia 9, který by měl ještě letos vyjít. Dále má Nokia 8 Sirocco 6 GB paměti RAM a 128 GB úložiště, podporuje ale také microSD karty. Baterie má kapacitu 3 260 mAh.

Bohužel je tu jedno velké mínus, chybí 3,5 mm konektor, místo něj najdeme v telefonu jen USB-C. Čtečka otisků prstů se přesunula na zadní stranu, kde je v ideální pozici, přesně jak jsme zvyklí z jiných modelů ostatních značek.

Nokia 8 Sirocco with Android One TV Commercial – Ordinary life deserves an extraordinary phone

Nokia 8 Sirocco with Android One TV Commercial - Ordinary life deserves an extraordinary phone

Vylepšení se dočkaly fotoaparáty s 12 a 13 MPx. Světelnost je pak F/1.75 a F/2.6. Fotoaparáty opět vyladila německá společnost Zeiss. Podle výrobce je nová kombinace lepší než duální fotoaparát v Nokia 8. Aplikace fotoaparát nabízí Pro režim, kde se dá nastavit mnoho prvků. Na přední straně je pak 5 MP selfie kamera.

Po softwarové stránce se nedá na nic stěžovat. Tato nová Nokia 8 Sirocco je součástí programu Android One, což znamená čistý Android a rychlé aktualizace. I když zrovna u Nokia telefonů to asi nebylo moc potřeba, protože za svou krátkou dobu na trhu, měla společnost HMD Global aktualizace na jedničku a vždy byly mezi prvními.

Do prodeje by se měl tento telefon dostat v dubnu 2018 za cenu 749 eur, v přepočtu tak cca 19 tisíc Kč. Očekáváme ale, že se vydání na našem trhu zpozdí, jak tomu bylo v podstatě u většiny Nokia telefonů od HMD Global. Každopádně má tato finská společnost nakročeno hodně dobře.

Nokia 8 Sirocco

Nokia 8 Sirocco

1.0
  • Displej pOLED, 5,5", 2560 x 1440 pixelů
  • Procesor Snapdragon 835
  • RAM 6GB
  • Fotoaparát 12 MP + 13 MP
  • Baterie 3260 mAh
  • Cena od 14 990 Kč

Jak se vám líbí Nokia 8 Sirocco?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)