Novinka Cat S75 je odolňák s vlastním satelitním messengerem

Cat S75 odolný mobil satelitní messenger cena parametry

Společnost Bullitt Group na barcelonské konferenci MWC představila nový telefon Cat S75. Pokračovatel řady odolných mobilů do extrémních pracovních podmínek přichází mimo jiné s možností, jak být ve spojení i při úplné ztrátě klasického mobilního signálu. Kromě 5G konektivity 5G totiž obsahuje také čip NTN (non-terrestrial network) od MediaTek pro přímé připojení ke geostacionárním satelitům, což umožňuje bez GSM sítě odeslat zprávu nebo odeslat SOS. A to prostřednictvím služby Bullitt Satellite Messenger.

“Cat S75 s Bullitt Satellite Messenger poskytuje nepřerušitelné spojení s kolegy, přáteli a rodinou, kdykoli se ocitnete na okraji pokrytí signálem. Je vždy připojen, takže nabízí vyšší produktivitu pro vaše podnikání i ve vzdálených oblastech bez signálu. Osamělí vzdálení pracovníci jsou ve větším bezpečí a krizová komunikace je odolnější. Neustálá komunikace je základem každého úspěšného podnikání nebo jiné práce. Cat S75 má také podporu Android Enterprise a testovanou kompatibilitu s předními řešeními EMM,” vyjmenovává výrobce.

Cat S75: Unbreakable Connections

Cat S75: Unbreakable Connections

Odesílání a přijímání zpráv nebo odesílání SOS žádosti o pomoc přes satelit vyžaduje předplatné a zařízení podporující NTN. “Ale kdokoli, na jakémkoli telefonu, může přijmout zprávu od někoho, kdo používá službu Bullitt Satellite Messenger. Dostanou ji jako SMS a mohou odpovědět prostřednictvím bezplatné verze aplikace Bullitt Satellite Messenger pro iOS nebo Android, která bude k dispozici v App Store nebo Play Store,” dodává Bullitt Group.

Předplatitelé služby těží z dvanáctiměsíční bezplatné zkušební verze služby SOS Assist, která poskytuje nepřetržitý přístup k centrům nouzové reakce poskytovaných společností FocusPoint International. Tarify začínají již od 4,99 EUR (cca 120 Kč) měsíčně.

Jako ostatní mobily značky Cat je i model S75 připraven na extrémní podmínky. Nechybí certifikace odolnosti IP68 a IP69K a telefon byl také podroben testování Mil-Spec 810H, které zajišťuje, že telefon přežije extrémní teploty, vysokou vlhkost, podmínky slané mlhy, vibrace i pády. Cat S75 lze čistit a dezinfikovat mýdlem a vodou nebo alkoholovými ubrousky a zahrnuje technologii Bullitt’s Hygiene+. Všechny vnější povrchy zařízení obsahují antimikrobiální ionty stříbra.

Z klasických parametrů můžeme zmínit 6,6” FHD+ 120Hz displej, baterii s kapacitou 5 000 mAh a podporou 15W nabíjení a bezdrátového nabíjení Qi, procesor MediaTek Dimensity 930, 6 GB RAM a 128 GB úložiště (rozšiřitelné pomocí MicroSD karty), foto sestavu ve složení 50MPx hlavní snímač + 8MPx širokoúhlý snímač + 2MPx makro snímač s podvodním režimem na zadní straně a 8MP přední kameru. V telefonu běží Android 12 a dostane dvě aktualizace operačního systému a 5 let bezpečnostních záplat.

Cat S75 odolný telefon

Cat S75 je nyní k dispozici k předobjednání mimo jiné i v Evropě, přičemž cena v ČR činí 14 999 Kč. V ceně je tříměsíční bezplatná zkušební verze tarifu Bullitt Satellite Messenger Essentials, který zahrnuje až 30 zpráv prostřednictvím satelitní komunikace za měsíc.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)