BlackBerry Priv nakonec nedostane aktualizaci na Android 7 Nougat

BlackBerry-priv

BlackBerry Priv je již od začátku poměrně zvláštní zařízení, a to hned z několika důvodů. Jednak se jedná o první BlackBerry telefon s Androidem, který má hardwarovou klávesnici a také to je poslední telefon, který vyrobila přímo tato kanadská značka. Bohužel ale svou éru končí telefon neslavně.

BlackBerry Priv nedostane dvě „velké“ aktualizace

Tento vlajkový model BlackBerry přišel na trh s Androidem 5.1.1, takže v tu dobu se očekávalo, že dostane klasicky dvě velké aktualizace na nové verze Androidu. Aktualizace na Android 6.0 Marshmallow přišla, tím to ale také končí. Na Android 7 Nougat už se nedostane, jak majitelé mohli v posledních týdnech a měsících tušit.

BlackBerry Priv s fyzickou klávesnicí BlackBerry Priv s fyzickou klávesnicí

Nyní to potvrdil generální manažer společnosti Alex Thurber. V podcastu řekl, že je to pro BlackBerry téměř nemožné. Navíc přiznal, že Priv nebyl příliš úspěšný telefon, takže rozšířená podpora se již delší dobu zdála nepravděpodobná.

Vzhledem k tomu, jak je model Priv málo oblíbený u komunity, to vypadá, že se nedostane na Nougat nebo Oreo ani neoficiální cestou. Doufejme jen, že novější telefony značky BlackBerry, které vyrábí čínský TCL, na tom budou s aktualizacemi lépe.

BlackBerry Priv

BlackBerry Priv

0.2
  • Displej 5.4
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 808
  • RAM 3GB
  • Fotoaparát 18 MP
  • Baterie 3410 mAh
  • Cena od 7 039 Kč

Myslíte si, že se podobný scénář bude opakovat i u novějších BlackBerry telefonů?

Zdroj: androidpolice.com  

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)