BitTorrent Shoot: nová aplikace pro sdílení souborů mezi zařízeními

bittorrent_shoot_ico

BitTorrent vydal novou aplikaci s názvem Shoot, navazující na původní poslání této značky, kterým je sdílení souborů. Aplikace dovoluje uživatelům snadno sdílet více videí a fotek pomocí jednoduchého QR kódu. Jednou z hlavních výhod má být skutečnost, že je k dispozici a pracuje na všech třech hlavních mobilních platformách. Uživatelé systémů Android, iOS i Windows Phone si tak mohou stáhnout aplikaci a prakticky okamžitě sdílet i přijímat soubory. O technické zpracování se stará technologie BitTorrent Sync, která umožňuje přenášení souborů přes bezdrátovou nebo mobilní síť bez omezení velikosti a, co je důležitější, bezpečně bez nutnosti zakládání účtů či použití cloudových úložišť.

https://www.youtube.com/watch?v=GOaOycHcNO0

Princip fungování je velmi prostý: stačí klepnout na “Send” ve vašem přístroji a vybrat soubory, příjemce stiskne tlačítko “Receive” a oskenuje QR kód, který se objeví na obrazovce. Pak můžete sledovat, jak se spustí přenos a po jeho dokončení přijatá data hned prohlížet.

Hlavní výhody aplikace BitTorrent Shoot v bodech

Jako hlavní klady a vlastnosti autoři jmenují:

  • Možnost posílat videa a obrázky přímo do jakéhokoli zařízení.
  • Snadné odesílání více fotografií najednou, stejně jako přenášení velkých videí.
  • Schopnost odesílat soubory do více zařízení současně.
  • Přijímání souborů na telefonech a tabletech s OS Android, iOS a Windows.
  • Prohlížení přijatých souborů přímo v rámci aplikace.

Nevýhodou může být zvolená cenová politika, neboť BitTorrent se rozhodl na svých aplikacích vydělávat. Zdarma tak nabízí jen první tři odeslání, pokud budete chtít aplikaci i nadále využívat, budete muset zaplatit jednorázovou částku 1,99 dolarů (48 Kč). Příjem souborů je přitom zdarma bez omezení počtu.

Pokud byste chtěli BitTorrent Shoot vyzkoušet, můžete si ho zdarma stáhnout a nainstalovat z Obchodu Play přes následující odkaz.

ebc8b0931584331d278baf210f97a8b4?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Zdroje: Android Central, Android Police, Droid Life, Android Guys.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)