TOPlist

avast! Mobile Security – chraňte svůj mobil před viry a zloději

avast

V dnešním článku si představíme jeden z nejužitečnějších nástrojů pro Android. Konkrétně se jedná o aplikaci avast! Mobile Security, která slouží k zabezpečení našeho zařízení. Tato aplikace je multifunkční – chrání proti virům, skenuje instalované aplikace, chrání osobní údaje, upozorňuje na nechráněné zásahy aplikací třetích stran, obsahuje firewall a hlavně v případě ztráty či krádeže zařízení, dokáže zablokovat a ovládat telefon na dálku.

avast

Kvalita

Podle Google Play je avast! Mobile Security nejlépe hodnocená aplikace pro bezpečnost na Android:

AndroidAuthority: „Nejlepší se prostě ještě zlepšil… žádný jiný program se mu ani nepřibližuje.“
Android and Me: „Nejlepší řešení se zabezpečením proti krádeži na trhu.“
AndroidPolice: „nabízí v podstatě všechno, co by váš telefon měl umět v případě, že vám ho někdo ukradne“
Droid-Life: „nejde už zajít o moc dál“
PCAdvisor: „první, po čem byste měli sáhnout, pokud hledáte nějaký bezpečnostní program“

avast3

Anti-Theft

Jak již bylo v úvodu článku naznačeno, Avast pro Android není pouze klasický antivirus, jak ho znáte na PC. Mobilní Avast se odlišuje ochranou proti zlodějům. Tato funkce se nazývá Anti-Theft, který vám umožňuje plnou vzdálenou kontrolu nad vaším zařízením a to prostřednictvím sms příkazů popřípadě přes webové rozhraní z PC. To znamená, že pokud ztratíte či přijdete o svůj mobil, můžete ho pomocí jiného telefonu vyhledat přes GPS, zamknout, spustit sirénu, celý vymazat, popřípadě všechny SMSky a hovory přesměrovat na libovolné tel. číslo.

Screenshots_2012-12-26-19-49-04

Anti-Theft běží skrytě na pozadí a zloděj netuší, že je v telefonu nainstalován. Anti-Theft se vytváří při nastavování samotné aplikace. Na obrázku níže můžete vidět, že si můžete už při instalaci zvolit, jak se bude ochrana v systému jmenovat (aplikace vám navrhne i několik alternativních názvů typu jako např. Update Agent,…aj.)

Co když někdo vymění SIMkartu?

Pokud zloděj vymění SIMkartu v telefonu, tak se po zapnutí telefonu okamžitě z jeho tel. čísla pošle SMSka na číslo, které jste zadali do seznamu (viz. obrázek). Pokud sami často měníte simkarty, tak si uvědomte, že máte ochranou funkci zapnutou. Takový alarm či rozsáhlé SMS zprávy zaslané s polohou vašeho telefonu na uvedené tel. číslo, dokážou člověka pořádně zaskočit :-)

Screenshots_2012-12-26-19-51-58

Instalace

Po spuštění této aplikace máte na výběr ze dvou režimu:

  1. Jednoduchý režim instalace – v tomto režimu máte přístup k základním funkcím; doporučuje se nezkušenným uživatelům
  2. Pokročilý režim instalace – v tomto režimu máte k dispozici více možností; například zvolit si, jak se bude Anti-Theft nazývat; pokud máte root, můžete zvolit root přístup, který vás ochrání i před návratem k továrnímu nastavení aj.

Screenshots_2012-12-26-19-53-59

Na horních obrázcích se můžete podívat na to, jaké funkce Anti-Theft umožňuje. Na druhém obrázku si všimněte na funkci „Uživatelský text zámku“. Je to přesně ta zpráva, která se dotyčnému zobrazí na displeji při zamknutí telefonu. Tento text si můžete libovolně vytvořit.

Nechat zamknout telefon můžete automaticky – například při výměně simkarty anebo vzdáleným příkazem. Je však otázka, jestli zařízení zamknout, neboť v tu chvíli případný zloděj uvidí, že je telefon chráněn. V tomto případě nikdo neví, jak váš telefon dopadne, zda-li ho dotyčný nezničí, nezahodí či se nepokusí zabránit ochranným funkcím aplikace.

Vzdálené příkazy

Váš telefon může být ovládán vzdáleně přes internet anebo přes SMS příkazy. Ty je dobré si pamatovat. V případě SMS zpráv se dává před příkaz váš kód vytvořený při nastavení avastu!. Tyto příkazy jsou krátká, jednoduchá slova typu lock, locate, lost,…aj. Pro lepší představu se podívejte na přiložené obrázky, jež jsem zde vložil i pro případ, že by jste je museli nedejbože někdy použít.

Screenshots_2012-12-26-19-59-20

Projeví se na baterii?

Ačkoliv avast! Mobile Security běží neustále na pozadí a v oznamovací liště máte neustálou ikonu štítu chránící váš telefon před infikovanými aplikacemi, společnost Avast myslela i na výdrž baterie, takže aplikace je k vaší baterii šetrná. Troufám si říct, že ve spotřebě s nainstalovanou aplikací ani nepoznáte rozdíl.

Note

Co to stojí?

V dnešním uspěchaném světě vládne ekonomická krize. Každý si stěžuje na své finance a každý chce na něčem, popřípadě na někom, vydělat. Většina kvalitních věcí není zadarmo. Komu by se taky chtělo vytvářet něco a nemít z toho žádnou protihodnotu? Vžďy je prostě něco za něco…a dost!! Nebudu vás strašit :-) Aplikace avast! Mobile Security je zcela zdarma a to je na ní krásné. Naše redakce tuto aplikaci rozhodně doporučuje!

Avast Mobile Security for Android is here!

Avast Mobile Security for Android is here!

Avast Antivirus & Security
Avast Antivirus & Security

Jaromír Tykal
O Autorovi - Jaromír Tykal

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (38)