Menu

Nejnovější aplikace z Google Play #182: lepší aplikace k náramku Mi Band

V tomto díle Nejnovějších aplikací vám představíme ochranu telefonu před kapsáři a ukážeme, v čem je lepší alternativní aplikace k náramku Mi Band. Dále tu máme šikovnou aplikaci na správu úkolů a čtečku zpráv z černé kroniky.

Pocket Sense – ochrana mobilu před kapsáři

Mobilní telefony a tablety bývají snadnou kořistí kapsářů. Stačí chvilka nepozornosti a zařízení v hodnotě několika tisíc nedobrovolně změní majitele. Pocket Sense nabízí ochranu před touto nežádoucí událostí a jde na to poměrně jednoduchou, ale spolehlivou cestou. Stačí si nastavit upozornění pro případ, že zařízení opustí vaši kapsu, a aktivovat režim sledování.

Jestliže telefon někdo vytáhne z kapsy, rozezní se alarm, který lze vypnout odemknutím obrazovky nebo vypnutím režimu sledování. Podobně můžete nastavit varování při odpojení z nabíječky – alarm se pak aktivuje v momentě, kdy někdo zařízení odpojí.

Jako základní funkce jsou v Obchodě Play jmenovány:

  • Režim Pocket Sense – spustí poplach, pokud někdo vytáhne mobilní telefon z kapsy.
  • Režim nabíjení – upozorní, jestliže někdo odpojí mobil od nabíjení.
  • Režim sledování pohybu – aktivuje alarm, když někdo změní polohu či pozici zařízení.
  • Pochopitelně poplach se nemusí rozezvučet hned, abyste měli čas zařízení odemknout a deaktivovat.
  • Volitelně lze ovlivnit citlivost snímačů.

Aplikace Pocket Sense je ke stažení zdarma, obsahuje však reklamy. Pokud byste se jich chtěli zbavit a současně podpořit autora, připravte si 24 korun. Za tři týdny si tuto aplikaci nainstalovalo více než pět tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,5. Jen 4 MB velký balíček lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a novějším.

Pocket Sense
Pocket Sense
Developer: Mirage Stacks
Price: Free+

Pokud chcete svůj telefon chránit i v případě jeho odcizení nebo ztráty, doporučujeme vaší pozornosti článek SvětAndroida doporučuje: 3 programy na lokalizaci ztraceného/odcizeného telefonu.

Microsoft To-Do – chytrý úkolníček

Microsoft To-Do je jednoduchý a chytrý seznam úkolů, který usnadňuje plánování vašeho dne. Ať už jde o práci, školu nebo domácí povinnosti, To-Do vám pomůže zvýšit produktivitu a snížit stres. Kombinuje inteligentní technologii a moderní design, umožňuje vám vytvořit jednoduchý denní plán. Snadno tak uzavřete nejdůležitější úkoly nebo úlohy, které musíte udělat každý den. To-Do se synchronizuje mezi telefonem a počítačem, takže budete mít přístup k vašim seznamům ze školy, kanceláře nebo obchodu s potravinami.

Můžete rychle přidávat, organizovat, plánovat a u úkolů, které byste opravdu neměli zapomenout, lze přidat upomínky a termíny splnění. Počítá se i s opakovanými úlohami v denní, týdenní nebo roční periodě. MS To-Do můžete použít také jako aplikaci pro zapisování poznámek. Snadno si tak poznamenáte důležité věci ke všem úkolům, detaily o knize, kterou si chcete přečíst, nebo adresu webové stránky oblíbené kavárny.

O aplikaci jsme již na našem webu psali ve článku Microsoft představil novou To-Do aplikaci. Nahradí Wunderlist. David Trlica v něm poznamenal: “Integrace s Office 365 v době vydání není kompletní, nicméně zanedlouho by měla být stoprocentně připravena. To například umožní synchronizaci úkolů mezi novou aplikací a Outlook Tasks.”

Během deseti dnů od vydání zaznamenala aplikace více než sto tisíc stažení a její průměrná známka je 3,7. 12 MB velkou instalačku lze zdarma použít na zařízeních s Androidem 4.4 a vyšším.

Tísňová linka.cz – čtečka černé kroniky

Patří v denním zpravodajství k vašim oblíbeným sekcím rubrika “černá kronika”? Pak si na své můžete přijít díky nové české aplikaci Tísňová linka.cz. Popisek v Obchodě Play je v tomto případě až nezvykle stručný: “Aktuální informace ze všech složek Integrovaného záchranného systému v České republice v jedné aplikaci.”

Ve své podstatě se jedná o agregátor novinek z webu TisnovaLinka.cz. Články jsou roztříděné do čtyř kategorií podle složky, které se týkají (policie, hasiči, záchranáři, strážníci), samostatná sekce je pak věnována událostem za posledních 24 hodin. Aplikace je poměrně pěkně zpracována – nabízí například výběr ze tří grafických témat, automatickou nebo manuální synchronizaci a upozornění na novinky.

Za necelý týden zaznamenala aplikace více než stovku stažení a její průměrná známka je 4,7. Instalační balíček velký 10 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0 a novějším.

Tísňová linka.cz
Tísňová linka.cz
Developer: Citytalk.cz
Price: Free

Pokud budete chtít sami aktivně přispět k záchraně života, měli byste mít v telefonu aplikaci Záchranka, kterou jsme před rokem recenzovali.

Mi Band Master – alternativní aplikace k náramku Mi Band

Máte fitness náramek Xiaomi Mi Band, ale oficiální aplikace nesplňuje vaše očekávání? Tak zkuste alternativu, která je po půlroce testování už tři týdny v Obchodě Play. Alternativní aplikace k náramku Mi Band kromě vlastního a možná o něco zajímavějšího vzhledu nabízí využití všech možností této populární nositelné elektroniky. Aplikace tak umí evidovat kroky, zobrazovat grafy srdečního rytmu, analýzu spánku, upozornění na volání, SMS a další. Kromě toho má také podporu budíků, a to včetně chytrého buzení, které oficiální program před časem vypustil. Podstatně propracovanější jsou také notifikace aplikací s obsahovým filtrem. Není tak problém si například nastavit specifický typ vibrace, když vás někdo označí na Facebooku, nebo pokud dostanete e-mail od zvoleného příjemce.

Poměrně hodně naznačuje komentář uživatele Rudy Friedla, který kromě udělení čtyř hvězdiček napsal: “Vypadá to na skvělou aplikaci, co dokáže nahradit originál, či ho dokonce předčí. Překvapil mě “anti-lost” při ztrátě Bluetooth, když toto umí samotný Mi Band, proč tato funkce není nikde přístupná? Zde funguje zatím dobře. Uvítal bych možnost zobrazení poslední notifikace či více možností při dotyku Mi Bandu, ale třeba je více nastavení pro verzi Pro.”

Mi Band Master umí pracovat se všemi verzemi náramku Mi Band, tj. 1, 1A, 1S i 2, a také spolu s originální aplikací Mi Fit.

Aplikace je k dispozici zdarma, za 80 Kč pak pořídíte verzi Pro. Program si dosud stáhlo přes deset tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 4,1. Jen 3 MB velký balíček můžete instalovat na Android 4.3 a vyšší.

Mi Band Master
Mi Band Master
Developer: BLACKNOTE
Price: Free+

Recenzi druhé verze chytrého náramku Mi Band 2 připravil Honza Dolejš.
Stejně tak si můžete přečíst recenzi Xiaomi Mi Band 3

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!
 

Komentáře

Cenzzor

z aplikace
1.5.2017 13:34

kchmmmm hihihi….

Pepik31

1.5.2017 13:46

Mi Band Master už testuji, zatím vypadá velmi dobře.

SeppWinkler

SeppWinkler 17

2.5.2017 13:42

@Pepik31: Prosím ťa, keď ho testuješ, naozaj funguje funkcia anti-lost? Táto mi na Mi Band veľmi chýba a podľa vyjadrenia autora aplikácie Mi Band Tools, ktorá je inak skvelá a ktorú som si kúpil, je implemetácia anti-lost v podstate nemožná. Dík za každú info.

MiSe

2.5.2017 18:24

Mi Band mám a využívám. U aplikace Mi Band Master mi trochu chybí možnost sledovat hmotnost, přes to bych se ale myslím dokázal přenést. Co mi ale stále vrtá hlavou, je podle aplikace možnost nastavit na displeji náramku číslo/text volajícího nebo takhle označit jméno odesílatele SMS. Zkoušel jste to někdo zprovoznit a podařilo se vám to?

PavelV79

3.5.2017 10:51

A co nějaká zmínka o Dynavixu?

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

3.5.2017 10:54

To: PavelV79
Díky převelice za skvělý tip! Zařadím do příštího vydání.

juhele

8.5.2017 0:00

Mi Band Master podle nastavení umí údajně nějaký export dat- Funguje to někomu, nebo je to jen záležitost PRO verze? Klidně si ji koupím, ale rád bych tušil, co to přidá navíc.

juhele

8.5.2017 14:40

Đanieł Rajčinov

9.5.2017 21:42

@MiSe
Pár dní jsem se snažil dostat do náramku text a nakonec se podařilo. Je třeba do něj nejdříve nahrát font. To proběhne automaticky, ale jen v případě že máš telefon nasteven na čínštinu, stáhne se font a pak si můžeš zase přepnout na svůj jazyk a už to bude fungovat. Tady je malý návod: https://www.youtube.com/watch?v=y1dade_3xAA&feature=youtu.be

RSS (komentáře k článku)