Nejnovější aplikace z Google Play #181: zkuste otevřený Pixel Launcher

nejnovejsi-aplikace-z-google-play-181-otevreny-pixel-launcher

V tomto díle vám představíme otevřený Pixel Launcher, aplikaci pro snazší nakupování, chytrou odemykací obrazovku a sbírku zákonů do kapsy. Pojďme se tedy pustit do 181. pokračování cyklu Nejnovější Android aplikace z Google Play.

Globus Scan&Go v mobilu – nakupujte bez front u pokladen

Obchodní řetězec Globus nabídl svým zákazníkům možnost, jak se vyhnout frontám u pokladen. U vstupu do prodejny si vyzvednou přenosný skener, kterým během nákupu postupně načtou všechny položky. Zboží mohou ukládat rovnou do tašek. U východu pak uzavřou nákup naskenováním speciálního kódu a zaplatí přes platební terminál.

Globus Scan&Go – nakupujte efektivněji!

Globus Scan&Go - nakupujte efektivněji!

S novou aplikací pro mobilní telefony už není nutné používat skener. Zastoupí ho totiž fotoaparát zařízení. V oficiálním popisku se dočtete: „Globus Scan&Go v mobilu je bezplatná služba, která umožňuje zákazníkům nakupovat v prodejnách Globus přímo do tašky, bez čekání u pokladen. Skenujte čárové kódy a zboží vkládejte přímo do svých tašek. Platbu provedete bez čekání na pokladně Scan&Go. Pro využití služby je třeba registrace v Globus Bonus programu.“ Stačí si tedy pořídit zákaznickou kartu, nainstalovat tento program a můžete vyrazit na nákupy.

Po měsíci si tuto aplikaci nainstalovalo více než 500 uživatelů, kteří ji hodnotí velmi pěknou průměrnou známkou 4,6. 9 MB velký balíček lze instalovat na Android 4.0.3 a vyšší.

Globus Scan&Go v mobilu
Globus Scan&Go v mobilu

Pokud chcete mít před nákupem dokonalý přehled o slevách a akcích v obchodních řetězcích, doporučujeme aplikaci Kupi.cz, kterou jsme recenzovali.

Flick Launcher – otevřený Pixel Launcher

Jak se v našich přehledech stává zvykem, zařazujeme i aplikace, které ještě nebyly oficiálně publikovány v Obchodě Play. Do této kategorie patří i Flick Launcher, který je zatím pouze ve stádiu testovací alfa verze. Zajímavostí, která tuto aplikaci odlišuje od široké konkurence, je fakt, že jde o open source.

Na první pohled je zřejmá inspirace strohým ale funkčním Pixel Launcherem z telefonů Google. Proti němu však přináší několik vylepšení. Autor na svém dílku intenzivně pracuje a často vydává nové verze, rozšiřující podporované funkce. Pojďme se podívat, co tato aplikace umí:

 • Podpora zkratek aplikací, díky kterým se k vybraným funkcím dostanete rychleji přímo z plochy.
 • Podpora gest – probuzení poklepáním, tažení vzhůru nebo dolů pro spuštění zvolených aplikací či zapnutí/vypnutí nastavené funkce.
 • Možnost podmínit spuštění aplikace ověřením otiskem prstu. Pokud telefon nemá čtečku otisků, lze aplikace zamykat heslem.
 • Podpora balíčků ikon.
 • Možnost změnit velikost ikon dle vlastních představ.
 • Uživatelsky nastavitelná velikost mřížky na domovské obrazovce a v seznamu aplikací.
 • Široké možnosti nastavení složek – barvy, pozadí, ohraničení a další parametry.
 • Kruhové ikony aplikací.
 • Tmavé grafické téma.
 • Vlastní panel pro vyhledávání s podporou alternativních vyhledávačů.

Aplikace je k dispozici zdarma, existuje však i placená verze Pro, která za 55 korun přidá podporu dalších ovládacích gest. Verze zdarma zaznamenala již více než deset tisíc instalací. Používat ji můžete na Androidu 4.0 a vyšším.

Flick Launcher
Flick Launcher

Flick Launcher PRO
Flick Launcher PRO

Originální Pixel Launcher sice v Obchodě Play najdete, nicméně nainstalovat ho touto cestou lze pouze na telefony Google Pixel. Proti tomu tento otevřený Pixel Launcher může běžet prakticky na jakémkoli zařízení.

Zákony pro lidi – právnická knihovna v kapse

Pryč jsou doby, kdy ke znalosti zákonu bylo nutné vlastnit poměrně prostornou knihovnu. Přitom ale platí pravidlo, že neznalost zákona neomlouvá. Dnes se vám vejdou všechny právní předpisy do telefonu díky zatím nevydané aplikaci Zákony pro lidi. Co tento program nabízí? V první řadě jsou to aktuální úplná znění zákonů ČR – celkem asi padesát tisíc předpisů.

Z hlavních vlastností a funkcí jmenujme:

 • hledání předpisů podle čísla/názvu/textu
 • hledání v textu předpisu
 • 15 „nej“ předpisů na jeden „klik“
 • aktuální texty všech předpisů
 • vyhledání konkrétního paragrafu/článku v obsahu předpisu
 • historii předpisu (jeho novelizace)
 • vaše „oblíbené“ předpisy
 • porovnání rozdílů s předchozí verzí předpisu

Z vlastní zkušenosti musíme doplnit, že aplikace vyžaduje připojení k Internetu. Program, který můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.0.3 a vyšším, si dosud stáhlo přes pět tisíc uživatelů.

Zákony pro lidi
Zákony pro lidi

The Learning Lock – zámek obrazovky se strojovým učením

Na závěr tu máme chytrou zamykací obrazovku, využívající metody strojového učení k detekci anomálii při pokusech o odemčení telefonu. Pokud se způsob odemykání nějakým způsobem liší od vašeho běžného chování, požaduje aplikace pro přístup k zařízení zadání bezpečnostního PINu. Touto cestou chce zajistit dostatečnou úroveň bezpečnosti i v případech, kdy někdo „okouká“ váš odemykací vzor.

The Learning Lock je zcela zdarma, neobsahuje žádné reklamy ani nákupy v aplikacích. Během tří týdnů v Obchodě Play si tento program stáhlo více než sto uživatelů, průměrné hodnocení vyjadřuje známka 5,0. 9 MB velký instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 4.4 a vyšším.

The Learning Lock
The Learning Lock

Pokud chcete vyzkoušet i jiné zámky obrazovky, doporučujeme článek Daniela Macha Hledáte nový zámek obrazovky? Těchto 7 aplikací by vás nemělo minout.

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)