TOPlist

Pixel Launcher se v plné verzi objevil na Google Play

Pixel Launcher

Stala se nezvyklá věc, Google má v Play obchodu rovnou dva Launchery. Klasický Google Launcher nyní doplnil Pixel Launcher. Je v tom sice malý háček, ale víme, jak ho obejít.

Pixel Launcher: Plná verze pro každé zařízení

Pokud si najedete na Pixel Launcher v Google Play, velmi pravděpodobně jej nebudete moc přímo instalovat. Důvodem je to, že oficiálně je Launcher dostupný pouze pro telefony Pixel. Naštěstí ale máme odkaz na stažení APK, ze kterého už jde Launcher normálně nainstalovat na kterékoliv zařízení s Androidem 5 a výš.

Rozhodně se jedná o dobrou věc, jednak majitelé Pixel telefonů budou dostávat rychlé a bezproblémové aktualizace. A pak také ti, kteří Pixel telefon nemají nebo nechtějí, nemusí čekat na nějakou pochybnou verzi, kterou někdo přetvoří. Navíc je takto pro Google mnohem jednodušší uvolnit případně Launcher pro další zařízení.

Pochopitelně v Launcheru nefunguje Assistant, zkratky při dlouhém podržení prstu na ikoně a další věci, které jsou nyní buď pouze pro Pixel telefony, nebo jsou podporovány až u Androidu 7.1.

Jak Pixel Launcher nainstalovat?

Instalační APK soubor (ZDE) stačí stáhnout v mobilu, případně v PC a přesunout jej do paměti telefonu a nainstalovat. V nastavení zabezpečení telefonu si ale nejprve musíte povolit položku “neznámé zdroje”. O Google Launcher nepřijdete, vytvoří se vám jednoduše další položka, takže můžete libovolně přepínat mezi Pixel a Google Launcherem.

Pixel Launcher
Pixel Launcher

Máte v plánu používat Pixel Launcher?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)