Hledáte nový zámek obrazovky? Těchto 7 aplikací by vás nemělo minout

7x Zámek obrazovky – náhleďák

Výhodou systému Android je, že můžete libovolnou systémovou aplikaci nahradit nějakou jinou, doinstalovanou z Obchodu Play. Takovou aplikací může být právě třeba i zámek obrazovky. Ty základní bývají ve většině zařízení jen velmi jednoduché a většinou nenabízí velké možnosti, co se přizpůsobení týče. Pokud ale chcete používat zámek obrazovky lépe a účelněji, možná vám pomůže náš výběr těch nejzajímavějších aplikací pro zámek obrazovky.

Zámek obrazovky je to, co vidíte jako první

1) AcDisplay: Minimalističnost na prvním místě

AcDisplay je do značné míry mistrem ve svém oboru. Má minimalistické provedení s tmavým pozadím a primárně zobrazuje jen čas. Pokud ale přijde notifikace, zobrazí se její náhled hezky uprostřed. Notifikaci můžete jedním pohybem prstu ihned otevřít nebo můžete jen odemknout displej pohybem prstu na opačnou stranu. Aplikace disponuje aktivním režimem, kdy telefon pozná, že byl zvednut a rozsvítí svůj zámek obrazovky bez stisknutí jediného tlačítka. Aplikace je stabilní, dobře funguje a minimálně stojí za to ji vyzkoušet.

AcDisplay – Android app

AcDisplay - Android app

AcDisplay
AcDisplay

2) Locker Master: Když telefonu vládne styl

Locker Master je velmi stylový zámek obrazovky. Jeho největší předností je jeho podoba sama. Můžete v něm používat interaktivní tapety a motivy či animovanou předpověď počasí. Samozřejmostí je zobrazení upozornění, přičemž je zde i možnost zablikání vestavěnou svítilnou, pokud nemáte notifikační LED. K dispozici je i tzv. DIY editor (Do It Yourself – udělej si sám), který vám umožní vyrobit si vlastní zámek obrazovky, s vlastním tématem a vlastními funkcemi. Aplikace je zdarma, takže nečekejte a zkoušejte.

Locker Master Official Propaganda Film

Locker Master Official Propaganda Film

Locker Master- DIY Lock Screen
Locker Master- DIY Lock Screen

3) Echo Lockscreen Notifications: Když notifikace potřebujete hned

Tak tahle aplikace dělá přesně to, co říká její název. Nahrazuje originální zámek obrazovky takovým, který lépe pracuje s notifikacemi. I tato aplikace má minimalistický a elegantní design, ale s notifikacemi zde můžete pracovat. Můžete je například seskupovat do kategorií, jako třeba pracovní/osobní apod. Výhodou je i nastavení zabezpečení a další zajímavé funkce.

https://www.youtube.com/watch?v=tj8Sv90lItU

Echo Lockscreen Notifications
Echo Lockscreen Notifications

4) Holo Locker: Pro milovníky retro stylu

Popravdě? Holo Locker toho zrovna dvakrát moc neumí. V podstatě je přesně tím, co říká název, tedy věrnou imitací zámku obrazovky ze starých verzí systému Android. Tento zámek se vyskytoval v tzv. čistém Androidu, a to konkrétně od verze Ice Cream Sandwich až po KitKat. Bezplatná verze je jen samotným zámkem, což je skvělé. Ten je jednoduchý, bez notifikací a dalších rušivých elementů. vidíte prostě jen čas, datum a odemykací kroužek. Placená verze již přidává některé další funkce, jako třeba přímé puštění vybraných aplikací a další.

Holo Locker
Holo Locker

5) LokLok: Draw on a Lock Screen – Vzkazy mezi páry

LokLok je asi tím nejunikátnějším zámkem obrazovky, jaký jsme měli možnost vyzkoušet. Je to v podstatě klient pro doručování obrázků integrovaný do zámku obrazovky. Pokud totiž na zamknutou obrazovku něco nakreslíte či napíšete, odešle se obrazec vaší drahé polovičce. Ta až rozsvítí svůj smartphone, uvidí váš vzkaz na své zamknuté obrazovce. Můžete si tedy takto jednoduše posílat vlastní malůvky či jednoduché vzkazy. Samozřejmě je nutností, aby měly obě polovičky páru tuto aplikaci nainstalovanou a byly připojené k internetu.

LokLok – Connected lock screen for Android

LokLok - Connected lock screen for Android

LokLok: Draw on a Lock Screen
LokLok: Draw on a Lock Screen

6) Picturesque Lock Screen: Pro komplexní vyhledávání a rychlou práci

Picturesque je ultimátním zámkem obrazovky z dílny Microsoftu. Když pomineme, že se vyhledávání na internetu stane neefektivním kvůli použití Bingu, zbývá nám možnost vyhledávání v telefonu. Na pozadí běží tapety, které jsou jak jinak než z Bingu. Jde ale o jiné než běží na počítačích s Windows 10, takže se vám hned tak zase neokoukají. Možností k využití je zde spousta, aplikace nabízí mnoho funkcí, pro které byste jinak museli telefon odemykat.

Picturesque Lock Screen, a Microsoft Garage project

Picturesque Lock Screen, a Microsoft Garage project

Picturesque Lock Screen
Picturesque Lock Screen

7) Screen Lock Guardian: Pro bezpečí vašeho telefonu

Pokud se obáváte, že by vám mohl někdo nalézt vaše fotky, zprávy nebo cokoli jiného citlivého, pravděpodobně budete chtít mít svůj telefon chráněn nějakým zabezpečeným zámkem. Screen Lock Guardian je zámek obrazovky, který na bezpečnost obsahu myslí. Neumí toho tolik co Picturesque, není minimalistický jako AcDisplay, ani stylový jako Locker Master. Je ale bezpečný. Jako zabezpečení si můžete nastavit kód PIN, gesto nebo třeba rozpoznání tváře pomocí přední kamery. Jinak ukazuje počasí nebo třeba umožňuje rychlé spuštění až pěti aplikací. I toto je poměrně dobrá aplikace a pokud chcete mít trochu soukromí a základní zámek obrazovky vás šíleně nudí, Screen Lock Guardian by mohl být vaší volbou.

Screen Lock Guardian
Screen Lock Guardian

Máte tipy, které by mohly pomocí dalším čtenářům? Které zámky obrazovky podle vás stojí za vyzkoušení? Podělte se o ně v diskusi pod článkem.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)