77 % uživatelů odinstaluje staženou aplikaci po 3 dnech

pintaskig aplikace náhled

Andrew Chen na svých stránkách pojednávajících o Sillicon Valley uvedl poměrně zajímavou studii zabývající se časem uplynulým od nainstalování po odinstalování aplikací. Jak už je patrné z nadpisu článku, uživatelé Androidu aplikace rádi zkoušejí a pokud jim nevyhovují, obratem se jich zbavují. U jiných systémů tento trend nebude tak patrný, protože na Windows Phone telefony nebude tolik aplikací, jež by mohli uživatelé testovat, a na iOS jich je mnohem více placených, takže se uživatel před její koupí více zamyslí.

Po 1 dni 30, po 3 měsících 4 % původních uživatelů

Z výsledků studie zaráží hlavně počet uživatelů, kteří si nechají aplikaci v telefonu nainstalovanou více než tři dny a stále ji používají. Je jich jen 23 %. Naprostá většina z nich (70,83 %) si aplikaci z telefonu vymaže, nebo ji nijak nevyužije už během prvního dne. Po měsíci je využívána na 10 % zařízení, po třech měsících jen na 4 %. Díky této studii by si měli vývojáři uvědomit, že počet stáhnutí nemluví za vše a je důležité nějakým neotravným způsobem uživatele přimět, aby aplikaci otevřeli a využili, když už si ji stáhli.

retention_graph_average Graf závislosti počtu uživatelů na čase

Lépe hodnocené aplikace mají lepší využití

Andrew Chen si v další části rozdělil aplikace dle hodnocení v Obchodě Play. Zatímco deset nejlépe hodnocených aplikací využívá po třech měsících polovina uživatelů, u následujících padesáti činí průměr jen 35 %. Mezi dalšími 100 aplikacemi je po stejné době 19 % aktivních uživatelů. 5000 navazujících aplikací se dočkalo využití jen z 9 %, celkový průměr všech měřených se ustálil na 4 %.

android aplikace instalace Graf závislosti počtu uživatelů na čase u konkrétního počtu aplikací

Nutno upozornit, že v této studii nebyly zahrnuty aplikace od Googlu, protože ty jsou uživatelům chytře podsouvány a bez některých by telefon nefungoval zcela správně. Některé jsou v telefonu už předinstalované, tak pro objektivitu nebyly do studie zahrnuty. Do měření naopak byly zahrnuty jen aplikace s více než 10 000 staženími.

Stahujete a testujete hodně aplikací a přesto vás, stejně jako nás, výsledek této studie překvapil? Dejte nám to vědět do diskuse pod článkem.

Zdroje: AndroidAuthority; AndrewChen.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)