Andy Rubin: Motorola si jde stále svou cestou

motorola-android-phones

Na probíhající akci MWC v Barceloně přišel Andy Rubin se zajímavým prohlášením. Na otázku o nákupu mobilní divize Motoroly Googlem odpověděl, že tým, který stojí za vývojem systému Android, je od mobilní divize Motoroly oddělen. Dodal, že za vývojem mobilních telefonů Motorola stojí stále stejný tým a bude ve stejné práci pokračovat. Co tedy znamenala volba nového výkonného ředitele mobilní divize?

android_motorola

Tímto prohlášením trochu podtrhuje nohy předpokladům, že po nákupu Motoroly Mobile chystá Google vyrábět svá vlastní zařízení. Nakoupil Google Motorolu jen kvůli velkému množství patentů? Je-li tomu tak, mohla by zakázku na výrobu dalšího modelu Nexus získat jiná firma (např. LG).

Další variantou, a nejspíš tou nejpravděpodobnější, je, že Andy Rubin chtěl svým výrokem uklidnit ostatní výrobce mobilních přístrojů, kteří dostali strach, že by mohl Google pomalu ale jistě budovat svou vlastní platformu – dodávat svá zařízení i systém. Tím by mohl odříznout ostatní výrobce, kterým by neposkytl systém Android (který je nyní open source).

Jak si myslíte, že to celé dopadne?

zdroj: tgdaily.com1.androidauthority.com

 

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)