Pařba na víkend – tipy na Android hry 245: Skateboarding, jeskyně a záchrana astronauta

android hry hlavni

Jaké Android hry to budou dnes? Jako první si představíme nenáročnou skateboardingovou hru Star Skater. Druhým tipem je logicko-postřehová plošinovka Blown Away. Poté se budeme snažit vyletět z tajemné jeskyně ve hře Cavernaut. Předposlední hrou je nový díl hry Lifeline a na závěr si pořádně zastřílíte ve vesmírné střílečce Space Jet. To vše v dnešním díle seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry 245.

Star Skater

Ve hře Star Skater se vydáváte na hvězdnou dráhu profesionálního skateboardisty. Ten zvládá sjíždět strmé cesty, přičemž nezaváhá ani u zajímavých triků. Cestou do checkpointů před vámi stojí spousta překážek a skokánků. Vašeho skateboardistu ovládáte stiskem levé a pravé strany displeje. Čím déle na displeji prst podržíte, tím více se vám podaří zatočit. Při sjezdu rovněž nesmíte zapomínat brzdit, což vás především v pozdějších levelech může často zachránit před kolizí. Za úspěšné dojetí do cíle či posbírané peníze po cestě lze dokupovat alternativní skiny. Hra nabídne spíše jednoduché grafické zpracování, nicméně o to v Star Skater opravdu nejde.

Star Skater
Star Skater

Blown Away

Blown Away je velmi zajímavá plošinovka se sympatickým grafickým zpracováním a dobrým nápadem. V roli roztomilého panáčka s jedním vlasem a schopností teleportace se vydáváte napříč levelům plných překážek a protivníků. Teleportace je ve hře limitována kapacitou vaší baterie, která se neustále dobíjí. Stačí pouze ťuknout na displej a čekat, než se kapacita opět doplní. Teleportovat se tedy musíte na taková místa, odkud si neublížíte. Jelikož hlavní hrdina putuje neustále kupředu, mnohdy to není úplně jednoduchá záležitost. Později ve hře získáte několik baterií, s čímž ovšem zároveň stoupá herní náročnost (komplikovanější překážky).

Blown Away: First Try
Blown Away: First Try

Cavernaut

Naším třetím tipem je povedená atmosférická gameska, ve které pilotujete vesmírnou loď. S tou poletíte tajemnou jeskyní směrem vzhůru, a to až na povrch. Čeká na vás 18kilometrová (herní) cesta, při níž bude základním faktorem úspěchu vaše preciznost při ovládání. Sebemenší zaváhání a náraz do stěn jeskyně vás bude stát drahocenné životy. Nezapomnělo se ani na upgrady vaší vesmírné lodi, které nakupujete za posbírané krystaly. Hra při každém spuštění generuje náhodný terén, a tudíž se nikdy nestane, že byste prolétávali stejnými cestami. Cavernaut určitě neváhejte vyzkoušet.

198fd94cc897c893d4ca76b2b420c491?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Lifeline: Silent Night

Vzpomínáte si na krátké představení “herní knížky” Lifeline, kterou jsme vám představili v jednom ze starších dílů Pařby na víkend? Pokud se vám líbila, neváhejte vyzkoušet její nový díl s přídomkem Silent Night. Opět se vžijete do role jakéhosi záchranáře, který se prostřednictvím textových příkazů snaží zachránit ztroskotaného astronauta Taylora. Podle toho, jakým způsobem s Taylorem komunikujete, se postupně utváří příběhová linie. Vaše rozhodnutí můžou v horším případě vést k neúspěchu záchranné mise. Hra (první díl) za dobu své působnosti získala spoustu ocenění.

Lifeline: Silent Night
Lifeline: Silent Night

Space Jet

Do Google Play dorazila výborná vesmírná 3D střílečka, která láká především na propracované grafické zpracování a on-line multiplayer. Vesmírné souboje jsou rozděleny do dvou znepřátelených týmů, mezi kterými probíhají nelítostné přestřelky. Nabízí se 20 různých vesmírných lodí, jež je možné prostřednictvím herní měny vylepšovat. Hra dále láká na velké množství map a bohatý výběr maskování a znaků. K hraní je samozřejmě zapotřebí kvalitní internetové připojení. Pokud si potrpíte na vesmírné střílečky, navíc s multiplayerem, v případě hry Space Jet není nad čím uvažovat.

Space Jet: Galaxy Attack
Space Jet: Galaxy Attack

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)