Pařba na víkend – tipy na Android hry 244: žebrák hrdinou, Geometry Dash II a další

android hry hlavni nexo

Co vás v novoroční Pařbě na víkend čeká? Jako první to bude pokračování úspěšné návykovky Geometry Dash. Následuje propracovaná plošinovka se starým žebrákem v hlavní roli. V třetí hře Typ Tycoon budete stavět město, a to s využitím peněz padajících z nebe. V předposledním titulu zachraňujete království s LEGO postavičkami a na závěr se uvolníte u hry Pause. To vše v dnešním díle seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry 244.

Geometry Dash Meltdown

Připravte si pevné nervy – nový díl postřehové hry Geometry Dash dorazil do obchodu Google Play. Pokud jste hráli první díl této zábavné hry, jistě už máte tušení, co vás v novém pokračování bude čekat. Opět to bude nespočet rafinovaných překážek, které se s malinkatým čtverečkem snažíte přeskočit. Druhý přináší nejen nové levely a líbivější grafické zpracování, ale také parádní soundtrack. Kromě, pro sérii typického přeskakování překážek, se čas od času dostáváte do situací, kdy ťukáním (či stisknutím) displeje regulujete výšku vašeho čtverce při průletu úzkými uličkami abstraktního prostředí. Pravidelným hraním získáváte nové skiny a barvy vašeho geometrického útvaru.

Geometry Dash Meltdown
Geometry Dash Meltdown

The Beggars Ride

The Beggars Ride je výborná plošinovka s propracovaným grafickým zpracováním. Na hře vás ovšem zaujme nejen její grafika, ale i zajímavé herní mechanismy. V Beggars Ride budete hrát za žebráka, který nedopatřením našel tajemnou masku určenou pro zachránce alternativní dimenze. Jelikož je situace jaká je, hrdinou se nakonec stane starý žebrák, který postupem hraní ukazuje, co se v něm doopravdy skrývá. Ve hře vás čeká spousta logických hádanek, při nichž budete využívat speciální síly, jež postupem hraní pravidelně získáváte. Ovládání lze nastavit buďto na gesta, nebo virtuální joystick.

The Beggar's Ride
The Beggar's Ride

Tap Tycoon

Po Geometry Dash Meltdown je zde další titul, který vyniká svou nenáročností a vysokým stupněm zábavy. V Tap Tycoon vystupujete v roli správce města, jenž sbírá finanční hotovost padající z nebe. Každým novým ťuknutím na displej generujete určitý obnos peněz. Abyste ovšem vybudovali významnou metropoli, budete stavět také kavárny, restaurace, nákupní centra, banky, továrny či další místa zájmu. Budovy, které poté začnou generovat příjem, je zapotřebí pravidelně zvelebovat. Jelikož hra běží neustále (i když ji zrovna nemáte spuštěnou), je vhodné co nejrychleji zakoupit automatický výběr peněz. Když si poté od hraní dáte pauzičku a po několika hodinách se k ní vrátíte zpátky, budete nepěkně bohatí.

 

Lego Nexo Knights: Merlok 2.0

Předposlední hrou je bojovka ze světa LEGO. Cílem bude zastavit zlého záporáka Jestra, který útočí na království Knighton. S pomocí LEGO figurek využívající tzv. “Nexo” síly se vydáte odrážet útoky protivníků. Kromě speciálních sil se můžete spolehnout na svůj meč, s nímž ťuknutím na displej provádíte jednoduchý útok, nebo podržením prstu na displeji aktivujete silnější úder. Hra je vhodná jak pro děti, tak i dospělé. Bezpochyby vás překvapí přítomnost českého dabingu, jenž není u Android her příliš obvyklý.

LEGO® NEXO KNIGHTS™: MERLOK 2.0
LEGO® NEXO KNIGHTS™: MERLOK 2.0

Pause

Po relativně náročných, resp. nepříliš odpočinkových hrách, jaké jsme v dnešní Pařbě vybrali, přichází absolutní relaxace s hrou Pause. Ta je založena na principech Tai Chi, které vás zbaví stresu a pomůžou vám se pořádně uvolnit. Co v Pause budete dělat? V podstatě pouze posunovat prst po displeji a nabalovat na něj jakousi energii. Přitom vás bude provázat relaxační hudba, díky níž se hře zcela odevzdáte.

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

 

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)