Nové Android Auto vypadá skvěle. Řeší jeden podstatný problém

Google Android Auto aktualizace

Konference Google I/O trvala celkem dva dny. Předevčírem měli premiéru především hardwarové novinky, ale včera jsme se dozvěděli podstatné novinky o systému Android Auto. Google konečně promluvil o novém grafickém kabátku, který jsme doposud mohli znát pod kódovým označením Coolwalk.

Android Auto se v létě dočká velké aktualizace

Americký gigant hovořil o novinkách pro Android Auto a Android Automotive, přičemž tou největší změnou je bezesporu nové uživatelské rozhraní, které umožní rozdělit obrazovku na více částí. O tom už víme poměrně dlouho a neskutečně se na aktualizaci těšíme.

What’s new with Android for cars

What's new with Android for cars

Dle Googlu bude nové uživatelské rozhraní zkrátka upřednostňovat potřeby daného uživatele, takže vedle se vedle třeba map zobrazí také další často používané aplikace, ať jde o hudbu, podcasty nebo audioknihy. Zároveň vám budou nabízeny relevantní návrhy, třeba možnost sdílet s vaší rodinou čas příjezdu.

google android autopo klepnutí se spustí animace

Firma promluvila také o tom, že se bude systém přizpůsobovat displeji u daného auta. V praxi to znamená, že Android Auto bude pokryté ze 100 % displeje, a ne třeba pouze ze 70 %, jak tomu bylo u některých automobilek zvykem. Pěkně to demonstruje GIF výše. Nakonec se zmínilo, že se aktualizace začne šířit na začátku léta.

Jak se na aktualizaci Android Auto těšíte?

Zdroj: The Verge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)