Nejnovější Android aplikace z Google Play #20

Android aplikace

Vítáme vás u dalšího dílu seriálu, ve kterém si představujeme nové Android aplikace. Jako obvykle vám přinášíme několik Android aplikací z posledních týdnů, které nám v redakci padly do oka. Naším prvním tipem je Inspire Laucher s obrovským množstvím přizpůsobení. Následuje aplikace v podobě výsuvného panelu pro usnadnění ovládání vašeho zařízení – Sidebar Launcher. Třetí Android aplikace Blimps vám umožní pohodlně ovládat telefon i když zrovna voláte. Předposledním tipem je údajně nejrychlejší prohlížeč na Google Play s názvem Now Browser. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci, jež dokáže vytvářet animované “selfies” fotky – Selfie360.

Inspire Launcher

Máme tady další Launcher s bohatými možnostmi přizpůsobení. Asi nemá cenu rozebírat, k čemu alternativní Launchery vlastně slouží, ale rovnou se vrhneme do funkcí, které Inspire Launcher nabízí. Mezi ty nejzajímavější patří:

  • Full Screen mód – skryje notifikační lištu, její opětovné probuzení provedete tapnutím do místa, kde se lišta původně nacházela, nebo prostřednictvím zvoleného gesta.
  • Efekty – lze nastavit efekty přechodů, vypínání/zapínání aplikací, bounce effekt apod.
  • Přizpůsobení plochy – nabízí se možnost nastavení mřížky plochy, dále můžete měnit velikost a barvu textu.
  • Plné přizpůsobení menu – menu lze přizpůsobit stejně podrobně jako vaši plochu
  • Přizpůsobení docku – u docku lze nastavit počet ikon, jeho pozadí či opacitu.
  • Genius Bar – je opravdu geniální panel, díky němuž lze rychle přistupovat k základním ovládacím prvkům telefonu a nedávno spuštěným aplikacím. Genius Bar dále podporuje vyhledávání dat v telefonu. Můžete tak snadno vyhledat aplikace, kontakty, hudbu, místa v mapách, YouTube videa, nebo položky obchodu Google Play.
  • Témata – s Inspire Launcherem můžete stahovat témata nejen pro uživatelské prostředí, ale taky pro ikony samotné.

Výše uvedené funkce představují pouhý výčet toho nejzajímavějšího. Inspire Launcher toho ale dokáže mnohem více. Nevěříte? Stahujte!

Android aplikace - inspire launcher 1

99e0c37cd21697b37a0f3532007f9255?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Sidebar Launcher

Z názvu této aplikace byste mohli nabýt dojmu, že se jedná o další z alternativních launcherů. Ve skutečnosti to ale s launchery, které z Androidu známe, nemá nic společného. Sidebar Launcher je výsuvný panel s ovládacími prvky. Tento panel běží neustále v pozadí a probudit jej můžete tažením prstu buďto z levé, nebo pravé strany. Rozmezí pro probuzení lze v nastavení aplikace hravě upravit. Ve výsuvném panelu můžete najít základní ovládací prvky telefonu, oblíbené aplikace, další rychlé zástupce, čistič paměti a rozhraní pro ovládání hudby. Některé tyto prvky jsou zdarma, za jiné musíte zaplatit. Aplikace nabízí odemknutí všech funkcí za 2,99 dolarů (cca 60 Kč).

Sidebar Launcher 1

02d75cd6ef2084ed6f21eda669e28ece?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Blimps

Aplikace Blimps vám umožní ovládat telefon i v okamžiku, kdy probíhá hovor. Nastavení aplikace je velmi jednoduché. Na výběr máte možnost aktivovat ikonku reproduktoru a ukončení hovoru. Když pak voláte, tyto ikonky se objeví na obrazovce a vy tak můžete jednoduše manipulovat s telefonem (hledat v kontaktech, surfovat na Internetu atd.) a nemusíte se vracet do rozhraní volání. Obě ikony lze libovolně posouvat po obrazovce. Blimps je vcelku užitečná Android aplikace, kterou si můžete stáhnout zdarma.

Blimps 1

2aaf660d412b890e0c22f8ef1f83959c?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Now Browser

Vývojáři prohlížeče Now Browser uvádějí, že se jedná o nejrychlejší prohlížeč na Google Play. Now Browser nabídne Full-screen mód, díky kterému můžete surfovat Internetem s využitím celého vašeho displeje. Now Browser dále dokáže procházet mezi jednotlivými stránkami tažením prstu do stran. Určitě vás také potěší přítomnost záložek, jež se nachází nad polem pro zadávání URL. Now Browser sice nenabídne tolik funkcí jako konkurenční prohlížeče, rozhodně ale stojí za vyzkoušení (už jen proto, že je “nerychlejší na Google Play”) :).

Now Browser 1

07b0146c665bbe56ffd52f624ef93eb4?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Selfie360

Je zajímavá aplikace pro vytváření animovaných “selfie” fotografií. Spojením několika fotek z různých úhlů prostřednictvím předního fotoaparátu vytvoříte GIF, který poté můžete sdílet na sociální síti Facebook. Před focením si můžete vybrat, zda chcete klasickou selfie fotku, panoramatickou, nebo fotografii z okruhu 360 stupňů. Po spuštění aplikace se vám zobrazí náhodná fotografie od ostatních uživatelů. Alespoň si uděláte obrázek o tom, jak výsledné GIFy vlastně vypadají.

Selfie360 1

6e4fe0fbdd280a6d7f005da72dc534df?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Líbily se vám dnešní Android aplikace?

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)