Nejnovější Android aplikace z Google Play #19

serial nejnovejsi 19

Další díl seriálu o nejnovějších aplikacích z obchodu Google Play je tady! Naším prvním tipem je aplikace Per-App Modes pro vytváření optimálních profilů k jednotlivým aplikacím vašeho telefonu. Následuje další z nástrojů pro vylepšení multitaskingu, a to přizpůsobitelné postranní panely v aplikaci SideCuts. Dále pro vás máme aplikaci RAR pro jednoduchou kompresi dat. Předposledním tipem je App Habits, který vám zobrazí statistiky používání vašich aplikací. Na závěr jsme do našeho seriálu zařadili aplikaci VideoBuzz pro sledování a stahování videí ze sociální sítě Facebook.

Per-App Modes

Je aplikací známého vývojáře Francisco Franco, jehož vydařený kernel obletěl nejedno Android zařízení. S aplikací Per-App Modes si můžete vytvářet vlastní profily, ve kterých lze upravovat frekvenci procesoru a grafického jádra pro konkrétní aplikace. Úprava frekvencí vám poslouží k dosažení větší výdrže vaší baterie, ale také k lepšímu výkonu potřebného u náročných her apod. U méně náročných aplikací si můžete nadefinovat profil, jehož základem bude podtaktování procesoru a grafického jádra (větší výdrž baterie). Když naopak budete hrát jednu z nejnáročnějších 3D her, aplikujete profil s nejvyšší možnou frekvencí procesoru a grafiky, čímž dosáhnete plynulejšího herního zážitku. Aplikace Per-App Modes funguje pouze na rootnutých zařízeních.

Per-App Modes 1

17010bd373b563d164d50170489c8033?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

SideCuts

Na Google Play se objevila další aplikace usnadňující multitasking. Po aktivaci SideCuts se vám na obrazovce objeví několik panelů v závislosti na verzi, kterou máte nainstalovanou. Free verze nabídne pouze jeden výsuvný panel, kdežto plná verze hned tři. Na těchto panelech si můžete zobrazit nedávno spuštěné aplikace, odkázat se na domovskou obrazovku, nebo zobrazit notifikační lištu. Záleží pouze na tom, jakým gestem panel vysunete a podle toho se pak realizuje kýžená funkce. Všechna tato gesta si můžete nastavit, stejně tak i vzhled, velikost, tvar a umístění panelů.

SideCuts 1  SideCuts 2

09a7155aef5f8d25597d88a1a36d08c9?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

RAR for Android

Populární program pro kompresi dat přichází i na operační systém Android. Aplikace je zdarma a dokáže extrahovat a ukládat data do/z formátu RAR a ZIP. Mezi další funkce patří oprava archívů a také benchmark pro otestování výkonu vašeho zařízení. Aplikace RAR má velmi jednoduché rozhraní, a proto se s ní velmi pohodlně pracuje. Pokud tedy máte v telefonu velké množství dat, rozhodně si RAR zdarma stáhněte. Určitě se vám bude někdy hodit.

RAR for android 1

App Habits

S aplikací App Habits si uděláte přehled o tom, které vaše aplikace využíváte nejčastěji. App Habits zobrazuje souhrny užití aplikací ve třech kategoriích – nejčastěji používané aplikace za konkrétní den (lze zvolit libovolný den z kalendáře), dále nejčastěji používané aplikace vůbec a poslední kategorií je tzv. Launchpad, ve kterém se postupně utváří seznam všech používaných aplikací, což má souvislost s další funkcí této aplikace, a to upozorněním v notifikační liště s ikonami těch aplikací, jenž se pravděpodobně chystáte spustit. Když se ale vrátíme k samotným statistikám, můžete se dozvědět, jak dlouhou dobu jste měli aplikaci spuštěnou a kolik % dne vám čas strávený u aplikace zabral. Takto se můžete dopracovat ke vcelku zajímavým statistikám. Zároveň se ovšem můžete zděsit a uvědomit si, že u některých aplikací trávíte více času než je zdrávo.

App Habits 1 - Nejnovější Android aplikace z Google Play

a380d9a06188f59047c567732ad4b49e?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

VideoBuzz

Naším posledním tipem na Android aplikaci z Google Play je program pro sledování a download videí ze sociální sítě Facebook – aplikace VideoBuzz. Po spuštění aplikace je vyžadováno přihlášení přes váš facebookový účet. Úspěšné přihlášení poznáte tak, že se vám zobrazí všechna videa, která jste kdy sdílel/a na svůj facebookový profil. Tažením prstu do strany se dostanete do kategorie, kde zase vidíte všechna videa vašich přátel. Všechna sdílená videa, která pochází přímo od vás/vašich přátel můžete do svého telefonu stáhnout. Přes aplikaci VideoBuzz lze také videa na Facebook přímo nahrávat.

VideoBuzz 1 - Nejnovější Android aplikace z Google Play

11b25699a3b168fa139aaf7cbf02c5bb?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Odkazy na poslední díly seriálu “Nejnovější Android aplikace z Google Play”

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)