Android 12 DP1 je venku. Stahujte pro Google Pixel. Kdy bude pro ostatní?

Android 12 DP1

První verze očekávaného Androidu 12 už je venku a první šťastlivci ji mohou nainstalovat na svá zařízení. Zatím se samozřejmě jedné o první vývojářské sestavení, takže do finální verze systému má daleko. Kdo může Android 12 DP1 nainstalovat a kdy přijde pro další telefony?

Google vydal první vývojářskou verzi nového systému Android 12 DP1 přesně podle očekávání už tento měsíc. V březnu a dubnu budou následovat další sestavení pro vývojáře, přičemž počínaje květnem Google naváže každoměsíčním vydáváním beta verzí Androidu 12. Poslední beta verze by měla přijít v srpnu, takže vydání hotového systému můžeme očekávat v září či říjnu.

Upozornění

Nahrání Androidu 12 DP1 na váš telefon nebo návrat ke stabilní verzi systému vyžaduje smazání uživatelských dat. Vždy nejprve zálohujte svá data.

Pokud vlastníte jeden z podporovaných telefonů Google Pixel, tak už se můžete zapojit do testování. Android 12 DP1 je k dispozici pro Pixel 3, 3a, 4, 4a, 4a (5G) a nejnovější Pixel 5. Podpora dalších zařízení od jiných výrobců prý přijde zároveň s vydáním první betaverze (květen). Z novinek v Androidu 12 jsme se zatím dozvěděli o módu pro ovládání jednou rukou, kompletně novém vzhledu uživatelského rozhraní nebo novém způsobu, jak zamezit problémem s otáčením obrazovky. Můžete si také stáhnou tapety, které budou součástí Androidu 12. Všechny tyto změny zatím nemusí být součástí první vývojářské verze, jelikož Google nové funkce pro uživatele většinou představuje až později na Google I/O. Pokud se rozhodnete zkoušet testovací verze Androidu, tak vždy doporučujeme používat jen zařízení vyhrazená na testování.

Jaké máte zkušenosti s testováním vývojářských verzí?

Zdroj: Android developers

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)